www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Takimi Bentler-Miletic

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Takimi Bentler-Miletic   Fri Jun 04, 2010 2:16 am

Komandanti i forcave te armatosura të ushtrisë së Serbisë, Miloje Miletic, ka qëndruar për një vizitë në Kosovë. Gjatë qëndrimit të tij në vend, kreu i ushtrisë serbe zhvilloi një takim me komandantin e KFOR-it, gjeneralin gjerman, Markus Bentler.
Në një komunikatë për media të KFOR-it, thuhet se takimi u zhvillua “në kuadër të Komisionit të Përbashkët për implementim, i cili ka dalë nga Marrëveshja e Kumanovës në mes të KFOR-it dhe Forcave të Armatosura Serbe”.

“Qëllimi i vizitës ishte të ngrejë bashkëpunimin dhe sigurinë në të dyja anët e Vijës Kufitare Administrative. Në këtë takim u bisedua për çështje të interesave të përbashkëta, si: lufta kundër kontrabandës, siguria e vendkalimeve kufitare dhe problemi i kalimeve ilegale ne vijën kufitare administrative”, theksohet në komunikatë.

Autoritetet kosovare, ndërkaq, kanë qenë të informuara për ardhjen e kryeshefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, mirëpo për realizimin e vizitës së tyre në Kosovë, bëhet e ditur se nuk u është kërkuar leje e veçantë mekanizmave përgjegjës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Takimi Bentler-Miletic

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum