www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Prekja e statusit të Kosovës, destabilizon rajonin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Prekja e statusit të Kosovës, destabilizon rajonin   Sat Jun 05, 2010 9:32 pmAmbasadori i Britanisë së Madhe në Beograd, Stephen Wordsworth, ka deklaruar se askush në Bashkimin Evropian nuk i dëshiron bisedimet e reja për statusin e Kosovës – sepse, siç është shprehur ai – “shumë kohë do të humbej kot dhe do të vinte deri të destabilizimi i rajonit”.
“Nëse Serbia, apo ndonjë shtet tjetër, do të kërkonte të ktheheshim prapa, kjo nuk do të ndodhte, sepse askush në Kosovë nuk do të pajtohej me këtë dhe askush nuk do të përpiqej t’i bindte (në këtë gjë)”, ka thënë Wordsworth në një intervistë për të përditshmen “Danas”.

“Një veprim i tillë do të nënkuptonte konfrontim të Beogradit me 22 shtete anëtare të BE-së që e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Zyrtarëve serbë shumë njerëz u kanë thënë shumë herë se insistimi në bisedime të reja nuk do të ishte ide e mirë”, ka thënë Wordsworth, duke porositur se – “çështja e Kosovës dhe integrimi evropian i Serbisë më nuk janë dy rrugë të ndara”.

“Për BE-në, si tërësi, ekzistimi i Kosovës është realitet. Që të gjitha 27 shtetet e BE-së janë pajtuar se Kosova ka perspektivë evropiane dhe në Bruksel askush nuk mund të thotë se Kosova nesër do të zhduket... Askush s’mund të hyjë në një organizatë, dhe të jetë i konfrontuar me 80 përqind të anëtarëve të saj”, ka thënë Wordsworth.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Prekja e statusit të Kosovës, destabilizon rajonin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum