www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Finlanda rikonfirmoi mbështetjen e fuqishme për Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Finlanda rikonfirmoi mbështetjen e fuqishme për Kosovën   Mon Jun 07, 2010 12:33 am

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës zyrtare dyditore në Finlandë të shtunën është kthyer në vend. Në një konferencë shtypi në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, kryeministri Thaçi ka vlerësuar shumë të suksesshme këtë vizitë, duke falënderuar udhëheqjen më të lartë shtetërore të këtij vendi për ndihmën dhe përkrahjen për Republikën e Kosovës.
Thaçi ka thënë se Finlanda ka rikonfirmuar edhe një herë mbështetjen e fuqishme për ndërtimin e shtetit të Kosovës, avancimin e proceseve integruese në NATO dhe në BE.

Më tutje, kryeministri Thaçi pohoi se Finlanda përshëndet rolin konstruktiv të Kosovës në procesin e bashkëpunimit rajonal, dhe premtimin për gjetjen e votës së munguar për anëtarësim e Kosovës në Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe në mekanizmat tjerë ndërkombëtar.

Kryeministri Thaçi ka njoftuar se me këtë rast është nënshkruar Marrëveshja për Doganat midis Kosovës dhe Finlandës dhe premtoi se së shpejti priten edhe marrëveshje të tjera bilaterale për sektorin e edukimit, ambientit dhe agrikulturës.

Kryeministrin Thaçi në vizitën zyrtare në Finlandë e ka shoqëruar ministri i Integrimeve Evropiane, Besim Beqaj dhe zëvendësministri i Ekonomisë dhe Financave, Bedri Hamza.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Finlanda rikonfirmoi mbështetjen e fuqishme për Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum