www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 34
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë Empty
MesazhTitulli: Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë   Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë EmptyWed Jun 09, 2010 5:45 pm

Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë 44-300x225

Një ndër banorët më të pëlqyer të spektaklit “Big Brother Albania 3” ka qenë edhe shqiptari i Kosovës Haki Kika. Dalja e tij pak javë përpara se të mbaronte spektakli më i ndjekur në Shqipëri ngjalli debat si diçka e padrejtë, jo vetëm në biseda tavolinash, por edhe në mediat e shkruara që pasqyronin hap pas hapi këtë show. Edhe atij nuk i është dukur i drejtë eliminimi para kohe dhe madje këtë e ka shprehur hapur edhe gjatë transmetimeve të ndryshme televizive. Por, tashmë gjithçka ka mbaruar dhe ai është kthyer në Kosovë. Ka vazhduar rrjedhën normale të jetës, duke marrë me vete, vetëm kujtimet e bukura që BB3 i ka dhuruar. “Unë kam përfaqësuar gjatë gjithë kohës, spontanitetin, lojën e pastër, thjeshtësinë dhe mbi të gjitha reagimin real ndaj situatave të krijuara brenda në shtëpi”, thekson ndër të tjera Kika gjatë intervistës dhënë për Game Over. Por a ka marrë ai ndonjë ofertë tunduese për punë dhe sa transparent e cilëson ai formatin e BB3?
Keni qenë një ndër banorët më të preferuar të audiencës shqiptare. Si fillim dëshirojmë t’u pyesim, cilët janë kujtimet më të bukura që keni marrë me vete në Kosovë?
Ka shumë kujtime të bukura nga eksperienca ime në “Big Brother 3”. Kujtoj shpesh shtëpinë e vjetër, kur mundohesha të ndizja zjarrin dhe duart më bëheshin plot me shenja nga të djegurat. Gjithashtu do të veçoja edhe provat e javës, të cilat kanë qenë shumë interesante, sepse me disa prej atyre provave jam ndeshur për herë të parë dhe secila prej tyre të dhuronte sadisfaksionin e saj.
Duam t’u bëjmë një pyetje që nuk është kursyer edhe për ish banorët e tjerë. Do ta përsërisnit sërish këtë eksperiencë nëse do u jepej mundësia?
Jo, sepse nuk më pëlqen që t’i përsëris gjërat. Mendoj se nuk do të ishte aq interesante sa eksperienca e parë, ndaj i lë me kaq gjërat.
Sipas jush çfarë ka vlerësuar më shumë publiku tek ju?
Kam përfaqësuar gjatë gjithë kohës, spontanitetin, lojën e pastër, thjeshtësinë dhe mbi të gjitha reagimin real ndaj situatave të krijuara brenda në shtëpi. Pra, kanë vlerësuar atë çfarë unë kam përfaqësuar.
Me cilin prej banorëve të “Big Brother 3” do të vazhdoni t’i ruani marrëdhëniet që keni krijuar?
Unë jam i hapur për të gjithë. Vazhdoj të ruaj miqësi pothuajse me pjesën më të madhe të banorëve.
Dëshironi që të na flisni pak për këtë spektakël. Qoftë edhe për transparencën e tij?
Big Brother është një format i tillë që nuk është e thënë të jetë transparent, madje duket që John de Mol, ka lënë pak vend për transparencë, ose kjo është përshtypja ime nga eksperienca që pata.
Atëherë, çfarë mendoni se fituat nga kjo eksperiencë?
Famë.
Mendoni se keni humbur diçka?
Privatësinë.
Ka patur raste që jeni penduar për pjesëmarrjen tuaj në BB3?
Jo. Unë gjatë gjithë kohës jam munduar që të shoh anën më të mirë të këtij reality show dhe përpara së të futesha brenda i kisha llogaritur të gjitha gjërat. Pra, dua të them që i kam marrë në konsideratë edhe “pasojat” e mundshme.
Tashmë që gjithçka ka mbaruar, u ka ardhur ndonjë ofertë pune Kika?
Po, ka oferta nga kompani të ndryshme, madje shumë interesante, por për momentin akoma nuk kam vendosur.
Nëse do t’ju ofronin punë në Tiranë, do ta “braktisnit” Kosovën, qoftë edhe për një periudhë kohe?
Sot dy metropolet tona Tirana dhe Prishtina janë më afër se kurrë, prandaj edhe po të filloja një punë në Tiranë, nuk do të thotë që do ta “braktis” Prishtinën.
Cili është komenti më i veçantë që keni marrë pas daljes tuaj nga shtëpia e “Big Brother 3”?
“Je më i miri i të tre edicioneve”.
Negativ ka pasur?
“Kika në fund të spektaklit u bë pjesë e grupit të ndrikullave” (qesh). Unë kurrë nuk kam qenë pjesë e ndonjë grupi në shtëpi. Gjatë gjithë kohës kam vepruar vetë dhe sipas kokës sime.
Jeni kthyer në Kosovë. Si po shkon jeta juaj tashmë, pas gjithë famës dhe simpatisë që keni krijuar te publiku?
Interesante dhe me plot komplikime, por gradualisht po rehabilitohem. Është goxha e vështirë, por do t’ia dal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz
 

Kika:BB3 fitova famën, por humba privatësinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Diaz nuk e pëlqen famën
» Ndaloni Aplikacionet e Facebook, ruani privatesine!
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum