www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.



www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Prizren, arrestohen 5 aktivistë të “Vetëvendosje”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Prizren, arrestohen 5 aktivistë të “Vetëvendosje”   Fri Jun 11, 2010 6:22 pm



Pas protestës së Lëvizjes “Vetëvendosje”në Prizren kundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese për ndryshime në logon e Komunës së Prizrenit, policia ka arrestuar pesë aktivistë të kësaj lëvizjeje.
“Arrestimet e dhunshme ndodhën shumë pak minuta nga mbyllja e demonstratës paqësore që lëvizja organizoi me rastin e 132 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, për identitet e dinjitet kombëtar, në të cilën morën pjese mijëra shqiptarë nga të gjitha trevat shqiptare të cilët kundërshtojnë ndryshimin e stemës së komunës së Prizrenit”, thuhet në një njoftim të “Vetëvendosje”.

Emrat e të arrestuarve janë Durim Xhemajli, Durim Jasharaj, Arianit Sadiku, Muhabet Shemsiu dhe Hekuran Sejfullahu, ndërsa në njoftim thuhet se “aktivistet janë arrestuar pa asnjë arsye”.

Ndërkohë, Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë ku thuhet se pjesëtarët e saj kanë bërë arrestimin e gjashtë personave, të cilët me një furgon kishin hequr flamuj të Kosovës dhe të shteteve mike, që ishin vendosur nëpër qytetin e Prizrenit për nder të 132-vjetorit të Lidhjes së Prizrenit. /Telegrafi/

_________________________________________________________________________



Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Prizren, arrestohen 5 aktivistë të “Vetëvendosje”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum