www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Marrëdhëniet Kosovë-Francë, në një fazë të re të dinamizimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Marrëdhëniet Kosovë-Francë, në një fazë të re të dinamizimit   Wed Jun 16, 2010 5:23 pmMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni deklaroi të martën se marrëdhëniet Kosovë-Francë kanë hyrë në një fazë të re të dinamizimit, veçanërisht pas pavarësisë së vendit.
Ai këto komente i bëri të martën pas takimit me një delegacion të Komitetit kosovaro-francez për partneritet, kryesuar nga Christian Menard.

Duke i konsideruar marrëdhëniet me Maqedoninë, Malin e Zi dhe Shqipërinë si të shkëlqyera, Hyseni sa u përket marrëdhënieve me Serbinë, konfirmoi gatishmërinë e Kosovës për marrëdhënie të mira edhe me këtë vend fqinj.

Ai me këtë rast përsëriti qëndrimin se Kosovës dhe Serbisë i duhet të bisedojnë për çështje të karakterit praktik e që janë jetike për qytetarët e të dy vendeve, mirëpo hodhi poshtë çdo lloj skenari të mundshëm për bisedime për statusin apo për ndarje të Kosovës.

Hyseni në këtë takim potencoi synimin e Kosovës për anëtarësimin e plotë në OKB, BE dhe NATO. /Telegrafi/

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Marrëdhëniet Kosovë-Francë, në një fazë të re të dinamizimit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum