www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Qendra e Inteligjencës Financiare e EULEX-it kalon te institucionet kosovare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Qendra e Inteligjencës Financiare e EULEX-it kalon te institucionet kosovare   Wed Jun 16, 2010 5:24 pmQeveria e Kosovës dhe EULEX-i nënshkruan të martën një Memorandum Mirëkuptimi për transferin e Qendrës së Inteligjencës Financiare të EULEX-it në Njësinë e Inteligjencës Financiare të Republikës së Kosovës.
Në njoftimin e Qeverisë së Kosovës thuhet se Memorandumi i Mirëkuptimit për Transferin e Qendrës së Inteligjencës Financiare te Ministria e Ekonomisë dhe Financave tregon për përgatitjen dhe zotimin për të luftuar të gjitha veprat, të cilat kanë të bëjnë me shpëlarjen e parave dhe financimin e terrorizmit.

Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi theksoi me këtë rast tha se do të punojnë për parandalimin e këtyre veprave në bazë të kompetencave ligjore. “Me bartjen e autoritetit nga Qendra e Inteligjencës Financiare, në Njësinë e Inteligjencës Financiare të Qeverisë së Republikës së Kosovës do të kemi një koordinim më të mirë të mundshëm të institucioneve të obliguara të raportojnë”, tha Thaçi.

Ai tha se janë pajtuar dhe kanë marrë përsipër që përmes këtij memorandumi, të kenë në pronësi të gjitha informatat, arkivin, bazën e të dhënave, por edhe dokumentet të tjera, të cilat i ka pasur deri më tani në kompetencë Qendra e Inteligjencës Financiare nën kompetencë të UNMIK-ut, e më vonë në kompetencë të EULEX-it.

“Po ashtu, jemi pajtuar që stafi që është pjesë e Qendrës së Inteligjencës Financiare të EULEX-i do të vazhdojë të jetë pjesë e Njësisë së Inteligjencës Financiare të Kosovës”, tha Thaçi. /Telegrafi/

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Qendra e Inteligjencës Financiare e EULEX-it kalon te institucionet kosovare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum