www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Protestë kundër ndalimit të shamisë në shkolla

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
geli
Offline
Offline
avatar

Numri i postimeve : 4761
Data regjis. : 08/10/2009
Age : 33
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Protestë kundër ndalimit të shamisë në shkolla   Sat Jun 19, 2010 5:30 amPrishtinë, 18 qershor - Rreth 5 000 veta protestuan sot në Prishtinë kundër vendimit të qeverisë për të ndaluar nxënëset të veshin perçen islamike në shkollat publike.

Protestuesit, të cilët kishin ardhur në në Prishtinë nga të gjitha trevat e Kosovës, i bënë thirrje qeverisë që të tërheqë vendimin dhe të mos diskriminojë myslimanët.

Me banderola ku shkruante, “Mos përdorni shtetin tonë kundër nesh” dhe “Komunizmi ka marrë fund”, protestuesit marshuan para Ministrisë së Arsimit të Kosovës , e cila e ka miratuar vendimin për ndalimin e bartjes së shamisë në shkolla publike.

Sipas protestuesve, perçja nuk është një uniformë fetare, por një obligim religjioz,0 i cili nuk pengohet nga Kushtetuta e vendit.

_________________________________________________________________________Faktet kallxojn syt shikojn gjerat ndodhin..

<marquee bgcolor=orange> Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz</marquee>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Protestë kundër ndalimit të shamisë në shkolla

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum