www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Skandali i seksit Ylli Pango fiton gjyqin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Skandali i seksit Ylli Pango fiton gjyqin   Sun Jun 20, 2010 5:38 am

TIRANE-Gjykata e Tiranës vendosi të dëmshpërblejë me 400 mijë euro ish-ministrin e Kulturës, Ylli Pango, për cenim të imazhit si pasojë e publikimit të një videoje të cilësuar si skandal seksual që u transmetua në televizionin “Top Channel”. Gazeta Shqiptare ben te ditur sot se në verdiktin e saj trupa gjyqësore e kryesuar nga Agim Bendo shprehet se televizioni “Top Chanel” është përgjegjës për shkaktimin e dëmit ndaj Ylli Pangos, si rezultat i publikimit të të dhënave të pasakta, jo të vërteta dhe të vërtetuara si të përfituara në mënyrë të paligjshme.
Në arsyetimin e saj gjykata i referohej pretendimeve të paditësit Ylli Pango, sipas të cilit, nga transmetimi i videos i ishte shkaktuar një tronditje dhe vuajtje e madhe shpirtërore, ankth, trishtim, si dhe cenim i figurës morale të ministrit, nderit, dinjitetit, reputacionit, karrierës akademike e politike të ndërtuar për 35 vite, se imazhet e marra në mënyrë të padrejtë kishin si qëllim denigrimin e figurës së tij.
Gjykata vendosi të pranojë padinë e ish-ministrit dhe të detyrojë “Top Channel” për ta dëmshpërblyer atë në shumën e plot 400 mijë eurove. Gjithashtu, gjykata vendosi të urdhërojë televizionin që të mos publikojë në të ardhmen artikuj, intervista apo komente për paditësin Ylli Pango, të cilat në mënyrë indirekte apo direkte mund të dëmtojnë personin e tij.
Pas vendimit te Gjykates, i kontaktuar në telefon nga “G.Shqiptare”, ish-ministri Pango u shpreh se gjithçka ja ka lënë në dorë drejtësisë, dhe se përgjigjen e ka marrë pikërisht përmes verdiktit të saj.
Megjithate, ish-ministri ka fituar vetëm betejën e parë me televizionin, pasi pritet te shprehen dhe shkalle te tjere te gjyqesorit reth ceshtjes. Ylli Pango u shkarkua nga posti i ministrit të Kulturës sapo në televizionin “Top Channel”, u shfaq një video ku ai shfaqej në shtëpinë e tij duke kërkuar favore seksuale në këmbim të një vendi pune. Veprimet e ish-ministrit u kritikuan rëndë nga të gjithë miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë, qoftë dhe në politikë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Skandali i seksit Ylli Pango fiton gjyqin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum