www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Për ndjekje penale të vrasësve të 10 shkurtit 2007

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Për ndjekje penale të vrasësve të 10 shkurtit 2007   Sun Jun 20, 2010 11:01 am

Lideri i lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka zhvilluar një takim të mbyllur për media me përfaqësuesit e Këshillave kundër procesit gjyqësor ndaj tij.

Në konferencën e organizuar pas këtij takimi, Dejona Mihali, anëtare e këtij këshilli, ka thënë se ngjarjet e 12 qershorit kanë qenë në kundërshtim të plotë me vullnetin e 175 mijë qytetarëve, të cilët kanë dhënë nënshkrimet për ndaljen e procesit kundër Kurtit. Ndërkaq, seanca gjyqësore e zhvilluar kundër Albin Kurtit ka qenë gjithçka përveç një seance gjyqësore në një objekt të drejtësisë, vlerësoi ajo. Sipas saj në atë rast janë shkelur të gjitha parimet e mundshme të drejtësisë dhe të një gjyqi të paanshëm dhe të drejtë. Këshillat kanë bërë të ditur se do të vazhdojnë punën dhe ndërkohë kanë dalë me dy propozime: nxjerrjen e përgjegjësve për arrestimin dhe ndërhyrjen e dhunshme në selinë e “Vetëvendosjes”, bërjen publike dhe bartjen e pasojave për ata që zhvilluan një seancë gjyqësore dhe dhënien e një vendimi të padrejtë, në kundërshtim me të gjitha procedurat ligjore, si dhe daljen para drejtësisë të përgjegjësve për vrasjen e dy qytetarëve në demonstratën e 10 shkurtit 2007.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Për ndjekje penale të vrasësve të 10 shkurtit 2007

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum