www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Iliriana Gafurri kryetare e Forumit të Gruas së LDD

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Iliriana Gafurri kryetare e Forumit të Gruas së LDD   Sun Jun 20, 2010 11:04 am

Në konventën e zgjedhore të forumit të gruas së LDD-së kryetare u zgjodh Iliriana Gafurri.

Kryetari i LDD-se Nexhat Daci, në këtë tubim vlerësoi lartë kontributin e gruas Dardane në të gjitha proceset nëpër të cilat ka kaluar dhe po kalon Kosova.
Daci edhe ne këtë konventë kritikoi edhe një herë koalicionin aktual qeverisës, duke e cilësuar atë si qeverinë më të keqe që ka pasur ndonjëherë Kosova.
“LDD, shoqëria civile dhe ajo akademike, gjithë shoqëria e Kosovës e dinë se ky koalicion qeverisës asnjëherë nuk i ka vizituar kufijtë Kosovës. Ne në LDD e themi se ata nuk i dinë se ku i ka Kosova kufijtë sepse përditë ata shkelen, përdhosen dhe maltretohen jo vetëm ne veri, por edhe në Dukagjin dhe te Kamenica, Karaqeva. Kjo qeverisje as edhe ne një pikë të shtetësisë nuk e respekton kushtetutën e vetë”
Kryetari i LDD-së, Nexhat Daci, paraqiti vlerësimin e këtij subjekti se Kosovën e ka kapluar një krizë e rrezikshme pasi që populli nuk i beson qeverisë së vetë.
“Nëse e krahasojmë për 10 vjet, besimi i qytetareve të vendit është ne pikën më të ulët të mundshme për shtetin dhe udhëheqësin e vetë. Për fat të keq kjo lloj qeverisje ka përkrahjen e faktori ndërkombëtarë. Një qeverisje e zënë në krim të organizuar, politik dhe ekonomik, në korrupsion të lartë, nuk është në gjendje ta udhëheqë shtetin, me koncept, me vizion dhe dinjitet shtetërorë. “
Daci paralajmëroi se shumë shpejtë LDD do të paraqes platformën për qeverisje për shtetin e qytetarëve, për shtetin kushtetues, normal demokratik dhe për qytetarin e lumtur në shtetin e vetë.
Përkundër përpjekjeve të koalicionit qeverisës për ta dobësuar LDD, në këtë subjekt beson i gjithë spektri kombëtar tha, Nexhat Daci ne konventën zgjedhore te forumit të gruas të LDD-së.
Ndërsa nënkryetarja e parë e këtij subjekti dhe kryetarja e deritanishme e Forumit te Gruas te LDD-se, Besa Gaxherri, theksoi se LDD bashkë me forumin e Gruas dhe atë të Rinisë tashmë është e konsoliduar dhe e përgatitur si një alternativë tepër serioze për qytetarët e Kosovës .
“LDD garanton një të ardhme krejt ndryshe nga e sotmja, Kosova ka nevojë me shumë se kurrë për kontributin e gruas dardane. Pas dy vjet të pavarësisë, Kosova është ngërthyer në një krizë të thellë politike dhe ekonomike pasoj e kësaj keqqeverisje, ku është instaluar krimi i organizuar dhe korrupsioni”.
Gaxheri tha se Forumi i gruas te LDD është model për integrimin e gruas në sferën politike. Pas kësaj konvente në përbërje të kryesisë së LDD-së janë mbi 27% gra, nënkryetarja e parë grua dhe mbi 30% përfaqësim të gruas ne Kuvendin e Kosovës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Iliriana Gafurri kryetare e Forumit të Gruas së LDD

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum