www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Antivirusi McAfee “rrezon” Windows XP

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rozana
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 188
Data regjis. : 22/06/2010

MesazhTitulli: Antivirusi McAfee “rrezon” Windows XP   Tue Jun 22, 2010 2:40 am

Përditësimi më i ri i softuerit kundër viruseve të kompanisë McAfee shkakton rrëzimin e kompjuterëve të bazuar në sistemin operativ Windows XP.

Përditësimi ka qenë në dispozicion të përdoruesve për shkarkim katër orë para se është tërhequr, e ai ka shkaktuar dëm të madh përdoruesve kompjuterët e të cilëve kanë filluar papritmas të rrëzohen. Problemi lidhet me emërimin e gabueshëm të dosjes legjitime të sistemit operativ svchost.exe si virus W32/Wecorl.a.

Përditësimi ka shkaktuar më së shumti probleme në kompanitë e mëdha ku administratorët e sistemeve duhet të zbatojnë një nga një procedurën të cilën McAfee e ka lëshuar për të aftësuar kompjuterët e tyre sërish për punë normale.

McAfee ka publikuar në faqet e veta zyrtare të internetit të gjitha udhëzimet se si të zgjidhet ky problem, edhe pse për të bërë këtë nevojitet njohuri e caktuar teknike, prandaj për disa përdorues papërvojë kjo do të jetë bukur e komplikuar.

Tani për tani në McAfee vetëm kanë pohuar se ende janë duke punuar në gjetjen e një zgjidhjeje automatike për këtë problem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Antivirusi McAfee “rrezon” Windows XP

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum