www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 4:12 pm

Po e shtroj kete pytje ne emer te gjith mergimtarve..? Pse jemi per ju Auslandera(Nderkombtar)? Pse na quani ashtu..? Dhe pse e gjith keto paragjykime ndaj tyne..?Pres mendime..poashtu debate haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 5:34 pm

Un per vete e perdor nganjeher kete fjal si per shaka amo asnjeher nuk e kam dit se ofendoheni me kete fjal.

Ka disa nga ata mergimtar qe fryhen shum kur te vijne ne Kosove bejne shpenzime te medha vetem per te rene ne syt e femrave e ne anen tjeter sdin ku e ka kryt nga krediti hahahauhauhahu...por nuk jan te gjith te njejt ....

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 7:54 pm

hajt kuselkuqe se me nuk kemi me te than qeshtu kei me than qysh keni qef
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 8:58 pm

mentor_pr shkruajti:
hajt kuselkuqe se me nuk kemi me te than qeshtu kei me than qysh keni qef


Sesht pergjigje e duhur ne pytjen time.. Pytja ishte se pse keni aq mendim te keq per ne.. e auslander i bjen Nderkombtar, pse te jemi ne shtet ton nderkombtar?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 9:23 pm

Kesulkuqe shkruajti:
mentor_pr shkruajti:
hajt kuselkuqe se me nuk kemi me te than qeshtu kei me than qysh keni qef


Sesht pergjigje e duhur ne pytjen time.. Pytja ishte se pse keni aq mendim te keq per ne.. e auslander i bjen Nderkombtar, pse te jemi ne shtet ton nderkombtar?


ne nuk kei mendim te kq per ju se ju po na mbani po na qoni pare po na ndimoni skemi mendim t kqe per juve

e per ket fjal auslander qe juve thojna ko fjal ka mbet edhe me nuk laegohet nga goja jon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 9:27 pm

mentor_pr shkruajti:
Kesulkuqe shkruajti:
mentor_pr shkruajti:
hajt kuselkuqe se me nuk kemi me te than qeshtu kei me than qysh keni qef


Sesht pergjigje e duhur ne pytjen time.. Pytja ishte se pse keni aq mendim te keq per ne.. e auslander i bjen Nderkombtar, pse te jemi ne shtet ton nderkombtar?


ne nuk kei mendim te kq per ju se ju po na mbani po na qoni pare po na ndimoni skemi mendim t kqe per juve

e per ket fjal auslander qe juve thojna ko fjal ka mbet edhe me nuk laegohet nga goja jon

Ndoshta esht dasht ta bej pytjen apo temen ndryshe, nuk esht dicka qe neve aq shum na brengos ajo fjali.. po un desha te them se pse na quani nderkombtar kur jemi edhe ne KOSOVE...?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 9:42 pm

ee juve thojna ndorkombtar se po jetoni jashte vendit

hajdi ju ne kosove nuk juve thojna nderkombtar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 9:56 pm

mentor_pr shkruajti:
ee juve thojna ndorkombtar se po jetoni jashte vendit

hajdi ju ne kosove nuk juve thojna nderkombtarSa shpejt e kuptova mendimin tende te keq ndaj mergimtarve haha


sidoqoft mendimi yt.. haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 10:29 pm

Tema paksa mar nje ofensive te lart siduket....sidoqeft pres dhe un mendime prej shokve tan....

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 10:32 pm

Kesulkuqe shkruajti:
mentor_pr shkruajti:
ee juve thojna ndorkombtar se po jetoni jashte vendit

hajdi ju ne kosove nuk juve thojna nderkombtarSa shpejt e kuptova mendimin tende te keq ndaj mergimtarve haha


sidoqoft mendimi yt.. haha

mendimin e keq po e kupton

mendimin e mir ne tmet tjera nuk po ekupton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Mon Nov 23, 2009 6:04 am

bRuNneta shkruajti:
Tema paksa mar nje ofensive te lart siduket....sidoqeft pres dhe un mendime prej shokve tan....

ooo Veq Me Jau RRit Mendjen,E me na Qu Pare shaashahsha Se qfar Auslandera bre Auslandera une ju thom Magjupt e Ardhun ne Ks haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Mon Nov 23, 2009 6:47 am

Egz0n shkruajti:
bRuNneta shkruajti:
Tema paksa mar nje ofensive te lart siduket....sidoqeft pres dhe un mendime prej shokve tan....

ooo Veq Me Jau RRit Mendjen,E me na Qu Pare shaashahsha Se qfar Auslandera bre Auslandera une ju thom Magjupt e Ardhun ne Ks haha
SpO Edisha egzon se kjo po ja rritka mendjen dikujt ,,,,,sepse te huaj jemi edhe ne vend ton sipas jush....

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Mon Nov 23, 2009 7:08 am

Qashtu jeni ju :d
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Dreqjaa
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 1754
Data regjis. : 07/12/2009
Age : 31
Location : Gjermani.

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sun Dec 20, 2009 9:37 pm

Po me vbjen keq per kta persona qe na konsideroj keshut..kush ju qon juve pare more shqiptart e kosoves..kur po vjen puna per me lyp spo jena auslander hiq po ma te mirt po ju dukemi..per qka do po keni interesa prej neve..po na kena faj qe na dhimbi ju.a keni harru qe me ni koh ju keni qen jasht shtetit kosov(gjat luftes ne kosov)..po jeni tranu pasha ni zot.ne vend tanin mos me kan njeri i qet me fjal te atyre qe na quajn auslander.po neser ju bjen edhe juve me jetu ne gurbet..shumica keni me u provu me kete ateher do e shifni vet se sa e rand do jet kjo fjal per juve.
Me Respekt nga une...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 08, 2010 6:37 pm

per mua jan pake menje nalet qe qesin kanune pak dhe behen kisha ne qka dojem boje
se ne kem pare ose kem nje vic ne pasoshe pse beheshe menje nalet kure ti ki viz dhe un eekam ate viz neper kejt boten po nuke ben pse ki ti eun skam mumushiten gjolldemen per mua jan shum menje naletttt ?????????????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:05 pm

Hyhyhyhy moti spasna hy ne kete teme.. Koka bo kerrsh..


Edhe disa vjet kur Kosoves ja hjekin vizat, askush me ska me mbet atje, tani kur te vini ju ktu ju thojm na juve Auslandera hauhauauhauahahuauha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:08 pm

Mos osht e Kunderta se Ju Auslanderat menxi spo pritni me ardh n'pushim ktu ...Asni Shqiptar ska me met kerka se mbrena 4-5 vjet Kosova Ka mu bo si Zvicer e Vogel ..Mos rri badihava atje:P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:16 pm

Ishalla edhe ma mir se Zvicra bahet.. Por jo 5 vjet po edhe njo 50 i duhen haha


Mir ish kan me kon do te ks si do Auslandera.. Ndoshta kishin arrit dicka ne jete.. ;)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:17 pm

Aha me demek na te kosoves shum t'ult a ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:19 pm

Aha ti ja nise me ato filmat e tu haha


Deri tash me gjith keto postime na qitet posht neve.. E me demek desha me than, MOs kesh se e vesh haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:22 pm

E kom Provu..Sjom asi qe Sju Kuptoj ..po na ne kosov ankohem pse ska pun e ska pare..Se me pas pare e Pune Edhe qata Auslandera qka kan mbet qatje Vijn Jetojn Qetu..Se si vendi yt Nuk ka ..Pa marr parasysh a osht i keq apo i mir .. Edhe kom ndegju shum Auslandera qe thojn "Valla me pas rrogen bile bile 500 euro e ni shpi n'emer tem..Skisha jetu N'Gurbet"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:25 pm

Po lej bre kur te vine ne kosova jo klima jo spo bojka

jo pluhen shum jo hait qitma nje femer thu ti qe atje ska femra hiq

ja nisi me qit kanun veq per me rrejt mos vet te shkaterrojn kejt

mos te flas me shumm qeshtu jeni

qashtut esht egzon skem pune apo pare na me qiten kanune nuk qesim be dhe pse kemi pare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:27 pm

Kerkush nuk e don vendin e huj, per jetes me te mire jetojm jasht.. Askush nuk te tha qe skishim dashur te jetojm ne kosove.. E aq me pake qe e nenqmojm.. Se disa qe jetojn jasht jan me Shqiptar se disa qe jetojn ne Kosove.. Por tjera here dalloni pak shakat me realitetin..


Me rrespekt..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 15, 2010 9:29 pm

Po po Na Fal..Ki Drejt ..Vazhdoni me temen ..mos t'merr kahje tjeter tash..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Fri Jan 22, 2010 5:19 am

shum pytje me ven ama shum pergjigje te mangeta kan jep , gjynahhh qe disa nuk din te bejn dallimin ......

une thjesht jav bej pytjen pak me ndryshe se qka mendoni ju kto qe ju i quani Auslandera ku jan ne shtepi??? , ku jan ne vendin e tyre ??,mbase ne perendim quhen kshtu apo ashtu Auslandera si dhe ne vendlindjen e tyre duhet te perballen me nje nofk te tille......

p.s do kthehem prap ktu ne ket tem.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Diaspora Shqipëtare-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum