www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kosovë, përleshje me armë në Viti vriten 4 të rinj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Kosovë, përleshje me armë në Viti vriten 4 të rinj   Tue Jun 22, 2010 9:01 pm


Katër persona janë vrarë si pasojë e një përleshje të armatosur që ka ndodhur gjatë orëve të para të ditës së sotme në rrugën Viti - Kllokot.
Mediat kosovare dhe ato maqedonase bënë të ditur lajmin. te vrare kane mbetur 4 te rinj, por ende nuk dihen motivet e vrasjes se katerfishte.

Zyrtarë nga Policia e Kosovës konfirmuan lajmin por dhane pak detaje per ngjarjen e ndodhur.
Siç njoftojnë burime pranë Ministrise se Puneve te Brendshme për agjencinë e lajmeve INA, tre shtetasit te Maqedonisë të vrarë nga të shtënat në aksin rrugor Viti-Kllokot janë nga komuna e Likovës.

Sipas të dhënave të para personat e vrarë janë: Qenan Ademi 29 vjec nga fshati Nikushtak dhe Qazim Bakija 24 vjec nga fshati Nikushtak si dhe Qemal Agushi 27 vjec nga fshati Sllupçan. Nga ana tjetër, në mesin e viktimave bëhet i ditur edhe emri i shtetasit të Kosovës, Bardhyl Fetahu.

Sipas Policisë së Kosovës, te kater personat u vrane në orët e para te mengjesit të sotëm nga persona të panjohur në një pritë të organizuar në aksin rrugor Viti-Kllokot.

RTK nga ana tjetër njofton se pervec kater viktimave një person i peste është plagosur si pasojë e përleshjejes së armatosur, që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugën Viti-Kllokot.

Ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska pak pas njoftimit per ngjarjen nga mediat kosovare ka vërtetuar vrasjen e tre shtetasve të Maqedonisë në Kosovë në Viti të Kosovës, por duke mos dhënë detaje për vrasjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kosovë, përleshje me armë në Viti vriten 4 të rinj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum