www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Nov 14, 2009 4:12 pm

First topic message reminder :

Po e shtroj kete pytje ne emer te gjith mergimtarve..? Pse jemi per ju Auslandera(Nderkombtar)? Pse na quani ashtu..? Dhe pse e gjith keto paragjykime ndaj tyne..?Pres mendime..poashtu debate haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Thu Jan 28, 2010 5:25 am

Temen nuk e kam hapur ne fakt vetem per at fjal konkret

Thjesht edhe per mendimin e keq qe e kan disa vendas tane per Megimtaret.. Dot thot pse ne jemi ata qe ju japim arsye te na nenqmoni..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
DoNì
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 2980
Data regjis. : 02/02/2010
Age : 24
Location : MiLaNo*ViTi

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Thu Feb 04, 2010 1:56 am

c'ka kemi ore ne tè gjith vèllezèr dhe motra jemi,

nuck mund tè nèncmon askush askènd,

pèrse jetojm nè gurbet nuck ka nevoj me na quajt
aus làndera,sepse ne nuck jemi tè huaj jemi shqipètar,
quani auslandera tè huajt,qè vet fjala auslander tregon
i huaj, kèshtu qè ne thjesht jemi nè gurbet,
pèr kushte pak mè tè mira,sepse kushtet nè kosov akoma
jan tè vèshtira ,shpressoj nji dit tè rregllohett gjith c'ka
dhe tè rikthehen tè gjith gurbet gjinjte nè trojet e veta..!!

respeckt klm by DoNì..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.tk
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Jun 05, 2010 8:23 pm

Ani kur po na thojn shaca hahahhah bolll te mir jem valla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
CeLuShi
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 3086
Data regjis. : 24/10/2009
Age : 29

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Wed Jun 30, 2010 2:54 am

huauhaua ooo shacaaaaa po qysh mos me ju than shaca moj krejt te bukura si llokuma hehehee haha:D nime mos na thuni mo auslandera se svina hiq nks idhnomi haha as pare sju qojm naper western uniona jav nalmi ujin hehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Blina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 683
Data regjis. : 26/11/2010
Location : Happy .

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Thu Dec 02, 2010 12:02 pm

Katile Pershendetje per ty... i Lexova te gjithe komentet qe i paske marr dhe jape ! ne perfundime erdha qe Katilja.. rrin me njerze te cilet kan me pak ose hic s'kan respekt per Mergimtaret . Paske then dhe qe ndjeheni te nencmuar nga njerzite qe jetojn ne Kosove pse ju thrrasin Auslander.. apo Schazi!! Une te kuptoje brengen tende... se sa rend eshte te jesh Auslander ne vendlindjen tende , Kerkoje falje per shkrimin qe ju bera direkt juve e nderura Katlija ... Po nje mergimtar qe vjen ne vendelinjden e ti /saj... a duhet qe te flet gjuhen e ati vendit ku jeton dhe vepron ??? ndoshta nga ky fakt qe shumica e flasin gjuhen ku jetojn .. njerzite te cilet jan ne Kosove ju etiketojn si Schaza apo Auslandera , por me kete qe ju thrrasin schaza s'dmth qe s'kan Rrespekt per juve qe jeni ne Mergime... Zakonisht respekti eshte reciprok aq sa jep dhe merr .
C'do Familje Kosovare ka 4-5 antar te familjes te ngushte ne Mergime... ne e dime shume mire qe ju jeni shtyll e fort per c'do Familje po ashtu dhe per vete Kosoven, dmth per vendelindjen tuaj... Te gjithat i beni sic edhe neve qe jem ne Kosove i bejm per juve... me aq sa kem Mundesin.
Dhe kurr mos mendo e nderuara Katilja qe ju te cilet jeni ne Gurbet jeni me Shqipetar se neve e jemi ne Kosove, sepse ne kete rast une personalisht u ndjeva e ofenduar me ate shkrime... Askush s'ka te drejten Jurdike dhe as Morale qe te t'i drejtohet dikujt ''Une jam me Shqipetar se sa ti qe je ne Kosove''
Si do qe te jete , une e kuptoje brengen tende Katilja sa e veshire eshte te jesh ne dy vendet Auslander , shume me e veshtire eshte te jesh Auslander ne vendelinjde se sa ne vendin ku Jeton...Por kur nuk bisedon ne gjuhen e vendit ku jeton askush nuk te etiketon si Auslander , Ndoshta si Schazi ( De , Ch , Aus) , Amore ( It ) , Love( Uk , Usa ) je t'aime ( Fr ) E Dashur kjo eshte vetem per te ju Identifiikuar nga vendi qe Vini me gjuhen te cilen e perdorni ne vend te gjuhes Shqipe bukuroshja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sat Jul 02, 2011 8:56 pm

Blina shkruajti:
Katile Pershendetje per ty... i Lexova te gjithe komentet qe i paske marr dhe jape ! ne perfundime erdha qe Katilja.. rrin me njerze te cilet kan me pak ose hic s'kan respekt per Mergimtaret . Paske then dhe qe ndjeheni te nencmuar nga njerzite qe jetojn ne Kosove pse ju thrrasin Auslander.. apo Schazi!! Une te kuptoje brengen tende... se sa rend eshte te jesh Auslander ne vendlindjen tende , Kerkoje falje per shkrimin qe ju bera direkt juve e nderura Katlija ... Po nje mergimtar qe vjen ne vendelinjden e ti /saj... a duhet qe te flet gjuhen e ati vendit ku jeton dhe vepron ??? ndoshta nga ky fakt qe shumica e flasin gjuhen ku jetojn .. njerzite te cilet jan ne Kosove ju etiketojn si Schaza apo Auslandera , por me kete qe ju thrrasin schaza s'dmth qe s'kan Rrespekt per juve qe jeni ne Mergime... Zakonisht respekti eshte reciprok aq sa jep dhe merr .
C'do Familje Kosovare ka 4-5 antar te familjes te ngushte ne Mergime... ne e dime shume mire qe ju jeni shtyll e fort per c'do Familje po ashtu dhe per vete Kosoven, dmth per vendelindjen tuaj... Te gjithat i beni sic edhe neve qe jem ne Kosove i bejm per juve... me aq sa kem Mundesin.
Dhe kurr mos mendo e nderuara Katilja qe ju te cilet jeni ne Gurbet jeni me Shqipetar se neve e jemi ne Kosove, sepse ne kete rast une personalisht u ndjeva e ofenduar me ate shkrime... Askush s'ka te drejten Jurdike dhe as Morale qe te t'i drejtohet dikujt ''Une jam me Shqipetar se sa ti qe je ne Kosove''
Si do qe te jete , une e kuptoje brengen tende Katilja sa e veshire eshte te jesh ne dy vendet Auslander , shume me e veshtire eshte te jesh Auslander ne vendelinjde se sa ne vendin ku Jeton...Por kur nuk bisedon ne gjuhen e vendit ku jeton askush nuk te etiketon si Auslander , Ndoshta si Schazi ( De , Ch , Aus) , Amore ( It ) , Love( Uk , Usa ) je t'aime ( Fr ) E Dashur kjo eshte vetem per te ju Identifiikuar nga vendi qe Vini me gjuhen te cilen e perdorni ne vend te gjuhes Shqipe bukuroshja


E nderuara Blina..

Spari te falenderoj per kohen dhe interesin per t'mu drejtuar konkret mua.. Por do te them se sesht ndonje gje tragjike, qe un tani brengosem shum.. Por esht nje tem e cila edija se dot kete mendime te ndryshme.. Gjdo dite perpiqemi ta mbrojm kombin tone ne vendin ku jetojm nga paragjykimet qe kan vendasit ketu per ne.. GJdo dite na duhet te lexojm per problemet qe shkaktojn Shqiptaret ne vendin ku jetojm.. Dhe gjdo vite me padurim presim te vijm ne vendlindje per tu qmall me njerzit qe rrethojn zemrat tona, dhe na etiketojn si "TE HUAJ" sepse fjala "Ausländer" esht i huaj.. Pse te etiketohemi vetem pse targat e vetures sime shkruan "CH"..???? Un jam nje person edhe pse jam rritur jasht vendlindjes, nuk preferoj te flitet ne shtepi gjuha huaj.. Un jam ajo e cila me gjdo qenje e ruaj kombin tim.. Dhe sa i perket qe kam then se jemi ndoshta me tradicional, esht per faktin, qe ne shum shtepi te mergates sone esht identifikuar spaku me shenjen e flamurit..Gjdo fest kombtare organizohet ne menyra te ndryshme.. Ne e dim se ne kosove per kohen e tanishme esht shum prezent "GJUHA RRUGORE" e cila permban shum shum fjal Anglisht.. Pelqehen kenget anglisht, dhe gjdo gje qe ka te bej me te huaj.. Ndersa Mergata e kosoves ne shumicen e rasteve esht "SHQIP" ne gjdo lloj menyre.. E sa i perket ata qe vijn njeher ne vite per tu prezantu si te pasur me an te vetures apo portofolit te mbushur, jan njerz qe nuk kan mesuar asgje nga kjo jete.. Ata jan njerz te cilit shtypen nga vendi ku jetojn, dhe deshirojn qe ne vendlindje te jen "MBRET".. Sidoqoft jemi njerz dhe me ne fund "JEMI SHQIPTAR"..

Flm per postimet dhe mendimet e juaja..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Edoni
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 9966
Data regjis. : 24/12/2009
Age : 30
Location : Ku bon knusi Vo :P

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sun Jul 03, 2011 6:41 amNumri i postimeve: 9678
Poenat.: 10558
Faleminderit: 82
Data regjis.: 07/11/2009
Age: 26
Location: Ne rruge pa kthim..

Titulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..? Today at 10:56 am


+
----
-Blina shkruajti:
Katile Pershendetje per ty... i Lexova te gjithe komentet qe i paske marr dhe jape ! ne perfundime erdha qe Katilja.. rrin me njerze te cilet kan me pak ose hic s'kan respekt per Mergimtaret . Paske then dhe qe ndjeheni te nencmuar nga njerzite qe jetojn ne Kosove pse ju thrrasin Auslander.. apo Schazi!! Une te kuptoje brengen tende... se sa rend eshte te jesh Auslander ne vendlindjen tende , Kerkoje falje per shkrimin qe ju bera direkt juve e nderura Katlija ... Po nje mergimtar qe vjen ne vendelinjden e ti /saj... a duhet qe te flet gjuhen e ati vendit ku jeton dhe vepron ??? ndoshta nga ky fakt qe shumica e flasin gjuhen ku jetojn .. njerzite te cilet jan ne Kosove ju etiketojn si Schaza apo Auslandera , por me kete qe ju thrrasin schaza s'dmth qe s'kan Rrespekt per juve qe jeni ne Mergime... Zakonisht respekti eshte reciprok aq sa jep dhe merr .
C'do Familje Kosovare ka 4-5 antar te familjes te ngushte ne Mergime... ne e dime shume mire qe ju jeni shtyll e fort per c'do Familje po ashtu dhe per vete Kosoven, dmth per vendelindjen tuaj... Te gjithat i beni sic edhe neve qe jem ne Kosove i bejm per juve... me aq sa kem Mundesin.
Dhe kurr mos mendo e nderuara Katilja qe ju te cilet jeni ne Gurbet jeni me Shqipetar se neve e jemi ne Kosove, sepse ne kete rast une personalisht u ndjeva e ofenduar me ate shkrime... Askush s'ka te drejten Jurdike dhe as Morale qe te t'i drejtohet dikujt ''Une jam me Shqipetar se sa ti qe je ne Kosove''
Si do qe te jete , une e kuptoje brengen tende Katilja sa e veshire eshte te jesh ne dy vendet Auslander , shume me e veshtire eshte te jesh Auslander ne vendelinjde se sa ne vendin ku Jeton...Por kur nuk bisedon ne gjuhen e vendit ku jeton askush nuk te etiketon si Auslander , Ndoshta si Schazi ( De , Ch , Aus) , Amore ( It ) , Love( Uk , Usa ) je t'aime ( Fr ) E Dashur kjo eshte vetem per te ju Identifiikuar nga vendi qe Vini me gjuhen te cilen e perdorni ne vend te gjuhes Shqipe


E nderuara Blina..

Spari te falenderoj per kohen dhe interesin per t'mu drejtuar konkret mua.. Por do te them se sesht ndonje gje tragjike, qe un tani brengosem shum.. Por esht nje tem e cila edija se dot kete mendime te ndryshme.. Gjdo dite perpiqemi ta mbrojm kombin tone ne vendin ku jetojm nga paragjykimet qe kan vendasit ketu per ne.. GJdo dite na duhet te lexojm per problemet qe shkaktojn Shqiptaret ne vendin ku jetojm.. Dhe gjdo vite me padurim presim te vijm ne vendlindje per tu qmall me njerzit qe rrethojn zemrat tona, dhe na etiketojn si "TE HUAJ" sepse fjala "Ausländer" esht i huaj.. Pse te etiketohemi vetem pse targat e vetures sime shkruan "CH"..???? Un jam nje person edhe pse jam rritur jasht vendlindjes, nuk preferoj te flitet ne shtepi gjuha huaj.. Un jam ajo e cila me gjdo qenje e ruaj kombin tim.. Dhe sa i perket qe kam then se jemi ndoshta me tradicional, esht per faktin, qe ne shum shtepi te mergates sone esht identifikuar spaku me shenjen e flamurit..Gjdo fest kombtare organizohet ne menyra te ndryshme.. Ne e dim se ne kosove per kohen e tanishme esht shum prezent "GJUHA RRUGORE" e cila permban shum shum fjal Anglisht.. Pelqehen kenget anglisht, dhe gjdo gje qe ka te bej me te huaj.. Ndersa Mergata e kosoves ne shumicen e rasteve esht "SHQIP" ne gjdo lloj menyre.. E sa i perket ata qe vijn njeher ne vite per tu prezantu si te pasur me an te vetures apo portofolit te mbushur, jan njerz qe nuk kan mesuar asgje nga kjo jete.. Ata jan njerz te cilit shtypen nga vendi ku jetojn, dhe deshirojn qe ne vendlindje te jen "MBRET".. Sidoqoft jemi njerz dhe me ne fund "JEMI SHQIPTAR"..

Flm per postimet dhe mendimet e juaja..

Sot në orën 10:56.AM
Edoni dhe 4 njerëz te tjer e pëlqejnë këtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   Sun Jul 03, 2011 7:37 am

huahahuahuahuhauhuaauhahuahu qysh e ka bo me bo LIKE huahuauahuhahuahuahuahauahuahuahuahuahuahua sje normal...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Pse jem Auslandera (Nderkombtar) per ju..?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Diaspora Shqipëtare-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum