www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sejdiu: Dorëheqja është qështje morale , Thaqi: Kam mbështetjen e Brukselit për hapat që po i ndërmarr

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Sejdiu: Dorëheqja është qështje morale , Thaqi: Kam mbështetjen e Brukselit për hapat që po i ndërmarr   Wed Jun 23, 2010 5:44 amPresidenti i Republikës së Kosovës Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaçi nuk e dinë nëse duhet kërkuar dorëheqja e zyrtarëve shtetërorë që janë duke u hetuar nga EULEX-i, shkruan sot e përditshmja “Koha Ditore”.
Kryeministri Thaqi ka theksuar që qeveria e tij përkrahet nga Brukseli ndërsa në anën tjetër Presidenti Sejdiu deklaron se dorëheqja është qështje morale e secilit.

I pyetur nëse do të shkarkojë ministrat që po hetohen, Thaçi ka përsëritur se ka “mbështetjen e Brukselit për hapat që po i ndërmerr”.
Në një intervistë për “Kohën Ditore”, shefi i ICO-së, Pieter Feith, ka thënë ditë më parë se i takon kryeministrit të vendosë nëse duhet kërkuar dorëheqjen e zyrtarëve që po hetohen, mirëpo ka një traditë.
“I takon kryeministrit kjo çështje, mirëpo ka një traditë në demokraci që në një pikë, nëse ka hetime apo aktakuzë, ministri duhet të japë dorëheqje”.
Ndonëse nuk i ka kursyer lëvdatat për Qeverinë dhe institucionet e Kosovës, Feith në këtë intervistë ka pranuar se zyrtarët kosovarë, pas bastisjeve në MTPT kanë bërë disa deklarata “rreth mënyrës së veprimit të EULEX-it, apo rreth kualitetit të provave të EULEX-it”.
“Është gabim që të mendohet se kualiteti i provave është diçka që mund të debatohet publikisht. Është çështje e gjykatësit që të vendosë nëse ka kualitet. Ne duhet të jemi të vetëdijshëm që në demokraci ka një ndarje të pushtetit. Ka ndarje mes pushtetit legjislativ, ekzekutiv dhe drejtësisë”, ka thënë Feith./
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Sejdiu: Dorëheqja është qështje morale , Thaqi: Kam mbështetjen e Brukselit për hapat që po i ndërmarr

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum