www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë protokollin e bashkëpunimit diplomatik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë protokollin e bashkëpunimit diplomatik   Wed Jun 23, 2010 5:47 amZëvendësministrja e Punëve të Jashtme Vlora Çitaku priti sot në një takim pune zëvendësministrin e Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Zoran Petrov. Dy zëvendësministrat nënshkruan Protokollin e Bashkëpunimit mes dy ministrive të punëve të jashtme, që paraqet dokument me rëndësi për konkretizimin e bashkëpunimit në fushën e diplomacisë.

Në takim u diskutuan çështje me interes për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve duke shprehur kënaqësinë për arritjet e deritashme dhe për vullnetin dhe planet për intensifikimin e marrëdhënieve në fusha të ndryshme me interes të dy shteteve, njofton Ministria e Punëve të Jashtme.

Të dyja palët shprehën vullnetin e tyre politik për të gjetur zgjidhje për çfarëdo çështje në raportet dypalëshe. Me nënshkrimin e këtij protokolli arrin në gjashtë numri i dokumenteve të nënshkruara ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë protokollin e bashkëpunimit diplomatik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum