www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Juliana: Votimi në Eurovision ishte politik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Juliana: Votimi në Eurovision ishte politik    Thu Jun 24, 2010 6:43 am

Këngëtarja Juliana Pasha, që e përfaqësoi Shqipërinë në “Eurovision Song Contest 2010” në Oslo me këngën “It’s All About You”, ka thënë se votimi si zakonisht ishte politik edhe pse kënga e saj thotë se është konsideruar favorite nga gazetarët në Oslo.

“Përveç një emocioni të madh që të japin skenat gjigante, ishte ndjenjë krenarie ta përfaqësoja vendin tim. Jam ndjerë tepër e emocionuar teksa këndoja dhe shihja flamurë shqiptarë të valëviteshin kudo. Mediat na kanë pritur mjaft mirë, pati nga ata gazetarë, siç ishte rasti i një gazetari të ESC Daily që e pëlqeu aq shumë këngën tonë, sa që mbante në dorë flamurin shqiptar gjatë gjithë konferencës”.

“Në Oslo kënga u cilësua si favorite që prej provës së parë. Gazetarët e shihnin si pjesë të top dhjetëshes. Për fat të keq edhe ky vit vërtetoi edhe më shumë mënyrën se si votohet në këtë festival, ndonëse kishim shpresuar të jetë më ndryshe”, theksoi Juliana Pasha në një intervistë për Zhurnal.

Ajo shtoi se ishte njohur me disa nga këngëtarët që përfaqësonin shtetet e tyre, duke përfshirë këtu dhe fituesen nga Gjermania, Lena, për të cilën thotë se ka fituar për shkak të klikimeve të shumta në internet edhe pse ajo nuk pati ndonjë preferencë të veçantë se kush është dashur ta fitonte festivalin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Juliana: Votimi në Eurovision ishte politik

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum