www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zeneli i quan demagogji deklaratat për luftimin e korrupsionit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Zeneli i quan demagogji deklaratat për luftimin e korrupsionit    Thu Jun 24, 2010 6:53 am

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Lulzim Zeneli vlerësoi të mërkurën se deklaratat e qeverisjes aktuale se do të luftojnë korrupsionin janë demagogji e thjeshtë dhe asgjë më tepër.

Nënkryetari i LDD-së vlerësoi po ashtu se dalja me deklarata e zyrtarëve të EULEX-it për arrestimin e peshqve të mëdhenj dhe mungesa e rezultateve në praktik bënë që lufta kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit të banalizohet.

“Pushteti aktual PDK-LDK, sikur të ketë vullnet politik dhe guxim për ta luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar, do të kishim veprime dhe rezultate, prandaj deklarimet se qeverisje aktuale do t’i prin luftës kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në kohen kur kjo qeverisje PDK-LDK është zhytur skajshmërish në krim financiar dhe korrupsion, nuk janë gjë tjetër përpos demagogji”, u shpreh Zeneli.

Ai tha se LDD rithekson qëndrimin se sundimi i ligjit nuk arrihet me deklarata publike dhe me distancim nga qeverisja e korruptuar dhe këtë sipas tij duhet ta dijë edhe ICO dhe EULEX-i, ata të cilët kanë ardhur të ftuar nga institucionet e Kosovës për të vendosur rend dhe ligj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Zeneli i quan demagogji deklaratat për luftimin e korrupsionit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum