www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Do të ketë avancim të njohjeve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Do të ketë avancim të njohjeve   Thu Jun 24, 2010 6:56 am

Çdo rrethane për Kosovën do të jetë ecje përpara dhe njohje, duke e përjashtuar çdo mundësi për rinegocimin e statusit apo integritetit të Kosovës- ka thënë kryeministri Hashim Thaçi në mbledhjen Qeverisë, ndërsa njëherit e ka vlerësuar të suksesshme vizitën në Bruksel, ku është premtuar mbështetja unike e Bashkimit Evropian për perspektivën evropiane të Kosovës.

“Të gjithë jemi duke pritur me padurim shpalljen e mendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë. Duke mos dashur të politizojmë këtë proces, në këtë rast dua të shtoj se çdo rrethane për Kosovën do të jetë ecje përpara dhe njohje, duke e përjashtuar çdo mundësi për rinegocimin e statusit apo integritetit të Kosovës. Kosova është shtet sovran dhe do të ketë avancim të njohjeve dhe proces tjetër të rëndësishëm integrues”, ka thënë kryeministri.

Thaçi ëhstë shprehur se me vizitat e zhvilluara ditëve të fundit, “po rritet prezenca e Kosovës në Bruksel dhe po intensifikohet procesi i përmbushjes së obligimeve tona integruese në strukturat veriatlantike”.

Në mbledhjen e rregullt të Qeverisë, është miratuar Projektligji për Vlerësimin Strategjik Mjedisor, Projektligji për Mbrojtjen e Konkurrencës dhe vendimi për mbështetjen financiare për rehabilitimin e invalidëve dhe familjeve të dëshmorëve të UÇK-së.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Do të ketë avancim të njohjeve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum