www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Miratohet deklaratë e përbashkët e PE-së dhe Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Miratohet deklaratë e përbashkët e PE-së dhe Kosovës    Thu Jun 24, 2010 6:56 am

Delegacioni i Republikës së Kosovës, i kryesuar nga kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, i cili po qëndron në Bruksel, ka marrë pjesë në punimet e ditës së dytë të takimit të tretë ndërparlamentar, Parlamenti Evropian – Kosova, më ç’rast janë zhvilluar diskutime konstruktive dhe është folur për arritjet në Kosovë.

Në vijim të agjendës, anëtarët e delegacionit të Kosovës kanë folur për të drejtat e njeriut, sfidat e ekonomisë, si dhe për lehtësimin e lëvizjes së njerëzve në zonën Shengen, ripranimin, lehtësimin dhe liberalizimin e vizave.

Pati diskutime të shumta edhe nga deputetë të Parlamentit Evropian, të cilat shtruan një sërë pyetjesh në adresë të anëtarëve të delegacionit të Kosovës. Delegacioni i Kosovës paraqiti fakte dhe të dhëna të shumta, të cilat u vlerësuan lart nga europarlamentarët, ndërsa në fund, pas diskutimeve të gjera, u harmonizua dhe u miratua një deklaratë e përbashkët e Parlamentit Evropian dhe Kosovës.

Në orët e pasdites, kryeparlamentari Jakup Krasniqi zhvilloi një takim edhe me zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian, Miguel Martinez, i cili kishte shtruar një drekë për delegacionin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Miratohet deklaratë e përbashkët e PE-së dhe Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum