www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

  Çfarë femre dëshiron islami?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
PRINCO
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 524
Data regjis. : 22/12/2009
Age : 37
Location : Mbi token e Zotit

MesazhTitulli: Çfarë femre dëshiron islami?   Tue Jun 29, 2010 12:53 am


Islami dëshiron grua fisnike, e cila do t’i edukojë dhe t’i ngritë brezat e ardhshëm dhe me ta të ndërtojë historinë.Femrën që e ndjen dhembjen e shoqërisë, vuajtjen e bonjakëve dhe të atyre që i kanë humbur fëmijët, femrën që e ndjen vuajtjen e të varfërve dhe atyre që kanë mbetur pa askë dhe pa asgjë të veten. Femrën që i ndjen vështirësitë e bashkësisë dhe problemet e shoqërisë. Femra që do të ruante pasurinë e saj dhe do të ndante nga ajo që i ka dhënë All-llahu. Femra që do të kishte personalitetin e saj të dalluar në fe, mendime, sjellje, në veshje dhe në mënyrën e jetesës. Femrën që do t’i peshonte të gjitha gjerat në jetë me peshoren qiellore dhe që në jetë do të shikonte përmes prizmit të Kur’anit, e cila deri sa është në dynja do të shikonte kah bota tjetër. Femra që do ta merrte islamin si botëkuptim të vetin, e Pejgamberin a. s. për shembull dhe model më të mirë..

Nese edhe kjo ju duket e tepert dhe nuk ekeni te qarte ather vertet keni probleme me vetetn............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Çfarë femre dëshiron islami?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum