www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Festivali i filmit Moskë, Nik Xhelilaj, aktori më i mirë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Festivali i filmit Moskë, Nik Xhelilaj, aktori më i mirë   Tue Jun 29, 2010 9:19 pmAktori shqiptar Nik Xhelilaj, është vlerësuar në Festivalin e Filmit në Moskë, si aktori më i mirë. Ai ka marrë me këtë rast edhe kupën “Silver George”, për filmin “The Albanian”, që konkurronte në këtë Festival.

Ky film është i regjisorit gjerman Johannes Naber dhe është xhiruar në territorin shqiptar. Me këto merita e cmime, filmi në fjalë pritet të konkurrojë pas pak ditësh edhe në Festivalin e Filmit në Mynih, në seksionin e “New German Cinema”. Më tutje, filmi do të konkurrojë edhe në Festivalin “Karlovy Vary International Film Festival”, në kategorinë “East of the West”, si dhe në Prishtinë në Festivalin “Pri Film Fest”, e në “Thessaloniki International Film Festival”.

“Shqiptari”, ku luan aktori Nik Xhelilaj, flet për historinë e një emigranti shqiptar , i cili dashurohet në emigrim më Etlevën, me të cilën edhe martohet. Rolin e Etlevës e luan në film aktorja Xheljane Terbunja. Jeta në emigrim do ta përballë atë me një sërë situatash.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Re: Festivali i filmit Moskë, Nik Xhelilaj, aktori më i mirë   Wed Jun 30, 2010 4:48 am

Hope fotot nese ban bre mate vogla mi postu


_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Festivali i filmit Moskë, Nik Xhelilaj, aktori më i mirë   Wed Jun 30, 2010 7:18 am

okejjjjjjjjjjjjjjjj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Festivali i filmit Moskë, Nik Xhelilaj, aktori më i mirë   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Festivali i filmit Moskë, Nik Xhelilaj, aktori më i mirë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum