www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shota Baraliu

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Shota Baraliu    Thu Jul 01, 2010 2:35 am

Shota Baraliu është emër që është lakuar jo pak nga mediat, qoftë për rolet e saj si aktore, qoftë edhe si një vajzë me tentativë për t’u futur në botën e muzikës. Ajo madje është paraqitur edhe në festivale, pavarësiht se nuk ka arritur të futet në finalen e asnjërit. Kjo absolutisht nuk është zhgënjim për vajzën zeshkane, pasi ambicia e saj sa i përket këngës është thjeshtë të performojë para pulikut, të bëjë ndonjë videoklip.

Mirëpo, nëse dikush do t’ia kërkonte të bënte një zgjedhje, mes muzikës dhe aktrimit, nuk do të mund të zgjidhte, pasi të të dyja e bëjnë të ndjehet e kompletuar dhe e lumtur. Pavarësisht se nëse fltet këtu për këndim të mirëfilltë, duhet ta themi se Shota nuk është nga ato këngëtare që ka bërë shkollë për këngën. E do muzikën dhe thejshtë i pëlqen të këndojë.


“Bebe me rrebe”

Kënga e saj e fundit është një këngë e bërë nga Aida dhe Armend Rexhepagiqi, e titulluar “Bebe me rrebe”. Kësaj kënge Shota mendon t’i realizojë shumë shpejt njëvideoklip, meqë është këngë shumë ritmike dhe beson se do të jetë një hit veror.

“Ma merr mendja se publiku ka për ta pëlqyer vërtet. Ka një tekst mjaft provokues dhe besoj se secili do ta gjejë vetën në këtë këngë”, shprehet Shota në një intervistë për një revistë në Shqipëri. Ndërsa videoklipi i saj i fundit është bërë një Shqipëri, në bashkëpunim me produksionin “Max Production”. Pavarësisht se rruga e saj e vetme nuk është muzika, Shota mendon se një ditë këngët e publikuara do t’i ketë në një album.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shota Baraliu

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum