www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Belgjika e merr presidencën e BE-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Belgjika e merr presidencën e BE-së   Fri Jul 02, 2010 5:32 amBruksel, 01 korrik - Belgjika sot e merr presidencën 6 mujore të Bashkimit Evropian, që është në gjendje të palakmueshme për shkak të krizës ekonomike, më të rëndën në 50 vjetët e fundit.

Problemet e brendshme në Belgjike, nuk duhet të kenë ndikim serioz në aftësinë e këtij shteti që gjatë 6 muajve të ardhshëm të udhëheqë BE-në.

Qeveria e re e Belgjikë, pas zgjedhjeve të mbajtura më 13 qershor, në të cilat fituan separatistët flamanë, mund të formohet në tetor, e deri atëherë kryeministri në largim Yves Leterme do të udhëheq me vendin, transmetojnë agjencitë.

Në programin e presidencës së Belgjikës është theksuar se “BE-ja është e gatshme për ta vazhduar procesin e zgjerimit”.

Më tutje, në këtë kuadër, theksohet se “vendeve të Ballkanit Perëndimor u paraqitet mundësia e anëtarësimit me reforma të domosdoshme dhe me dinamikën, të cilën Belgjika, në cilësinë e kryesuesit, do ta nxisë fuqishëm”.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Belgjika e merr presidencën e BE-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum