www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Uragani Alex godet pjesën verilindore të Meksikës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Uragani Alex godet pjesën verilindore të Meksikës    Fri Jul 02, 2010 3:53 pmMexico City, 01 korrik - Uragani Alex ka goditur pjesën verilindore të Meksikës, duke sjellë reshje të mëdha dhe era të forta.

Stuhia shkatërruese e kategorisë së dytë përfshinte edhe erën me shpejtësi prej 155 kilometrash në orë.

Uragani Alex i ka vërshuar rrugët dhe i ka detyruar mijëra njerëz që të evakuohen nga fshatrat e peshkimit.

Megjithatë, uragani është larg nga Gjiri i Meksikës, ku po rrjedh nafta në sasi të madhe, por anijet e pastrimit nuk janë në gjendje ta zhvillojnë aktivitetin e tyre.

Reshjet e mëdha tashmë kanë përmbytur rrugët në qytetin meksikan Matamoros, përgjatë kufirit me SHBA-në.

Ky është uragani i parë i Atlantikut që formohet në qershor që nga viti 1995, njoftojnë agjencitë e lajmeve.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Uragani Alex godet pjesën verilindore të Meksikës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum