www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lirohen katër të burgosurit e Sopotit....!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
PRINCO
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 524
Data regjis. : 22/12/2009
Age : 37
Location : Mbi token e Zotit

MesazhTitulli: Lirohen katër të burgosurit e Sopotit....!   Sat Jul 03, 2010 4:28 am


Janë liruar nga burgu i Idrizovës katër të dënuarit e rastit të Sopotit: Sulejman Sulejmani, Samet Luftiu, Hasan Klaiqi dhe Shaban Limani, të cilët do të mbrohen në arrest shtëpiak, deri në fillimin e rigjykimit për këtë rast.

Për të burgosurin e pestë Zenel Klaiqi dhe gjashtë personat e tjerë në arrati, që akuzohen për të njëjtën vepër, Gjykata e Apelit dje ka vendosur rigjykim dhe mbrojtjen e tyre në arrest shtëpiak. Me këtë do të përsëritet procesi gjyqësor për tërë 11 të dënuarit për rastin e Sopotit. Avokati mbrojtës Vullnet Paçuku në fillim të kësaj jave deponoi ankesën pranë Gjykatës së Apelit, duke kërkuar që kjo gjykatë të marrë parasysh vendimin e këshillit penal të gjykatës së Kumanovës, për përsëritjen e gjykimit për rastin e Sopotit.

“Konform ligjit për procedurë penale, konform thënies latine që është pranuar nga sistemi juridik në RM, sipas parimit beneficium koheziones Gjykata e Apelit ka për detyrë të marrë parasysh vendimin e këshillit penal të gjykatës së Kumanovës sepse kemi të bëjmë për të njëjtin rast, të njëjtat dëshmi dhe nuk mund të kemi vendime krejtësisht të kundërta”, kishte pohuar avokati Vullnet Paçuku.

11 banorë të fshatit Sopot janë dënuar me mbi 160 vite burg, për shkak të incidentit që ndodhi në vitin 2003, me ç`rast nga shpërthimi i një mine në afërsi të fshatit humbën jetën dy ushtarë polak të NATO-s dhe dy persona civil, që gjendeshin në një mjet transportues ushtarak. (INA)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Lirohen katër të burgosurit e Sopotit....!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum