www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Patrollimet në Veri të Mitrovicës pa policë shqiptarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Patrollimet në Veri të Mitrovicës pa policë shqiptarë   Mon Jul 05, 2010 1:31 amMitrovicë, 3 korrik -Policët shqiptarë të policisë së Kosovës që momentalisht janë duke punuar në Stacionin e policës në veri të Mitrovicës, janë larguar nga patrollimet e përbashkëta policore që nga e enjta, njoftojnë burime të Kohës Ditore nga policia, me kusht të anonimitetit.
Sipas burimit, rreth 20 policët shqiptarë,i me urdhër të komandantit të stacionit të policisë në veri të Mitrovicës, janë dislokuar që nga e enjta në ruajtjen e zyrës për rexhistrimin civil si dhe në urën lindore mbi Ibër. Deri më tani në veri të Mitrovicës, në lagjet e përziera dhe në fshatrat shqiptare kanë partolluar, patrolla të perziera policore. Ndërsa që nga e enjta në lagjet dhe fshtatrat shqiptare në veri të Mitrovicës, si në lagjen e Boshnjakëve, Kroin e Vitakut, Kodren e Minatorëve dhe në fshatrat etnikisht të pastërta shqiptare patrollojnë vetëm policët serb të Kosovës, ka nojftuar burimi. Sipas burimit, policët shqiptare janë lënë të kujdesën vetëm për Zyren e rexhistrimit civil në Lagjen e Boshnjakëve dhe atë pa makina, si dhe në urën mbi lumin Ibër. Sipas këtij burimi, kjo ndarje e policisë është bërë në bazë të planit operativ të policisë së Serbisë e që respektohet nga stacioni i veriut. Për këtë ndarje, sipas burimit, është e njoftuar edhe komanda rajonale e policisë së Kosovës në Mitrovicë, për çka përgjegjësit e operativës të komandës rajonale kanë kërkuar raport nga policët shqiptarë. Gjithnjë, sipas burimit, anashkalimi i policëve shqiptarë në veri është bërë me qëllim që t’iu ipet hapësirë policëve të MUP-it serb që të patrullojnë lirshëm dhe të organizohen në dëm të institucioneve të shtetit të Kosovës.
Në anën tjetër, zyrtarë të policisë së Kosovës kanë mohuar një ndarje të tillë duke theksuar se për momentin jemi të përqëndruar në Lagjen e Boshnjakëve. "Jemi të përqëndruar në Lagjen e Boshnjakëve”. Nuk ka policë shumë shqiptarë në veri dhe për këtë ka ardhur kjo", ka thënë zëdhënësi i policisë së Kosovës, Besim Hoti. Ai ka mohuar që policia e Kosovës të jetë në dijeni për këtë ndarje. Policia e Kosovës në tërë rajonin e Mitrovicës vepron si një, ka nënvizuar Hoti.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Patrollimet në Veri të Mitrovicës pa policë shqiptarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum