www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Forca të shtuara në Mitrovicë, kamera monitoruese në Lagjen e Boshnjakëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Forca të shtuara në Mitrovicë, kamera monitoruese në Lagjen e Boshnjakëve   Mon Jul 05, 2010 1:32 amMitrovicë, 4 korrik - Dy ditë pas incidentit që ndodhi në veri të Mitrovicës ku si pasojë, një person ka humbuar jetën, ndërsa 10 të tjerë janë lënduar, në Lagjen e Boshnjakëve, por edhe në tërë Mitrovicën, ku po thuajse normaliteti është kthyer, vrehen forca të shtuara të KFOR-it, EULEX-it si dhe policisë së Kosovës.
Në tërë Mitrovicën vrehen forca të ë shtuara të sigurisë si ato vendore ashtu edhe ndërkombetare. Në lidhje me këtë zëdhënësi i policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës ka theksuar se ka shtim të forcave policore, por ato janë duke kryer detyrat e tyre të përditëshme.
Në rrugën në të cilën ndodhet zyrja e rexhistrimit civil, në Lagjen e Boshnjakëve, KFOR-i të shtunën ka filluar punët të vendos kamerat monitoruese, të cilat do të vëzhgojnë rrugën dhe zyrën për 24 orë pa ndërprerë. Po ashtu, të shtunën ushtar të KFOR-it janë parë duke u vendosur edhe në aneksin e Qendrës së Kulturës në Mitrovicë, objekt të cilin e ka lëshuar para disa muajsh. Në lidhje me këtë vendosje, kryetari i Mitrovicës Avni Kastrati ka theksuar se KK-ja nuk ka asnjë informacion në lidhje me këtë vendosje të KFOR-it. Besoj se kjo është vetëm vendosje e përkohëshme për monitorim të situatës, ka thënë Kastrati.
Ndërsa që në katër komunat në veri të Kosovës- në Mitrovicë, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok dje ishte ditë zie për shkak të vdekjes së pediatrit Mensur Xhekoviq. Diten e zisë për këto komuna e kanë shpallur strukturat paralele serbe që veprojnë në këtë pjesë të Kosovës. Situata në lagje është e qetë edhe pse po vrehet një frikë tek banorët jo serb ka thënë për gazetën Adem Mripa, përfaqësues i lagjës

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Forca të shtuara në Mitrovicë, kamera monitoruese në Lagjen e Boshnjakëve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum