www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Afganistan, NATO përsëri qëllon civilët “gabimisht”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
PRINCO
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 524
Data regjis. : 22/12/2009
Age : 37
Location : Mbi token e Zotit

MesazhTitulli: Afganistan, NATO përsëri qëllon civilët “gabimisht”   Mon Jul 05, 2010 8:11 pm


Në Afganistanin jugor teksa forcat e NATO-s dhe ato afgane po ndiqnin talebanët vranë gabimisht dy civilë, njëri prej të cilëve ishte grua. Në ngjarjen që forcat e aleancës e cilësuan si “aksident”, u plagos dhe një i tretë.


Forcat e NATO-s dhe në bashkëpunim me forcat afgane mbrëmjen e djeshme organizuan një sulm për arrestimin e autoriteteve talibane në jug të Kandaharit.

Sipas shpjegimeve që bëri sot Aleanca, theksohet se u bënë kontrolle ne disa banesa. Si pasojë e një incidenti gjatë këtyre kontrolleve të banesave humbën jetën dy persona dhe një tjetër u plagos. Autoritetet e Natos theksuan se do vazhdonin hetimin mbi “ngjarjen për të ardhur keq”./start/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Afganistan, NATO përsëri qëllon civilët “gabimisht”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum