www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poeziii

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Linna
PrinCesh
PrinCesh
Linna

Numri i postimeve : 1255
Data regjis. : 05/07/2010
Age : 25
Location : Flat

MesazhTitulli: Poeziii   Mon Jul 05, 2010 9:49 pm

Kisha Vdek Si Prej Plumbi.
Te Kisha Hnager Si Cop Llokumi.
Ste Kisha Leshu Kur Prej Dore.
Te Kisha Hanger Si Akullore..(K)

Nese Dikush Te Don ..ME SHum Se Une
AJo Eshte Dashuri Hyjnore
Se Ndjenjat Qe I Kam Per ty
I Ka Kaluar Kufinjt E Asaj NJerzore..(L)Te Te Kisha Sonte Kur Hena Ben Drit
Ta Puthja Cdo Pjes Qe Ka Trupi Yt
Dua Te Te Them ..Se Kjo Eshte E VErtet
Se BUza Jote E Embel ..ME mBan Gjall NE Jet ...hahaNje Buzeqeshje E JotjA
Sa Bota Ka Vlere
Me Ty 4 Stinet ..Me Duken Pranver
Nese Nuk Te shoh Nuk E Dua VEten
Nese Nuk Me Don Eja MErma Jeten
Thuaj Te VDes..JEten e NDerpres
Thuaj Te JEtoj ashtu Dot Veproj
Veq Mos Thuaj Tet Haroj
Se KEte GJe Nuk Mundem Ta Paramendoj..


Gjumi Sme MEr Nisa Te Shkruaj
JEta ME Eshte Ber Fer..Nisa Te Vuaj
PEr Nje Fytyr Te Bukur.. Qe Sme HIqet Nga Mendja
Qe KUr e KAm Njohur ..Ma KA Dashur ZemrA (k)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poeziii   Mon Jul 05, 2010 10:25 pm

shumm e bucur poezia veq vazhdo suksese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Linna
PrinCesh
PrinCesh
Linna

Numri i postimeve : 1255
Data regjis. : 05/07/2010
Age : 25
Location : Flat

MesazhTitulli: Re: Poeziii   Mon Jul 05, 2010 11:06 pm

thnxxx melaqee :)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poeziii   Thu Nov 15, 2012 9:38 pm

Ti qe me je ne mendjen time

qe nuk te desha vjet te dua sivjet
te dua sot do te dua per mot
te desha një vit do te dua qdo dite
e di dhe vete që te dua perjete

Po deshe te me sherosh
mos te ndiej me dhembje
shkruaje emrin tim
brenda zemres tende

Ti je jeta ime
une te dua shum
te lutem mos me braktis
mos ik nga une
mbajm ne gjoksin tend
që te ndihem ngroht
pa dashurin tende nuk jetoj dot
pa ty jom memec sakat i lenduar
kur te kom ty pran
gjithë boten do ta mbaj ne duar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poeziii   Fri Nov 16, 2012 9:31 pm

Malli per qytetin tim


Po ndihem e huja ne gjdo vend
Mallin per vendlinjde sun e gjej askend
Sa veshtir me duket ketu si e huaj
Pse nuk jan ne qytetin tim
Por ne qytet te huaj

Sikur atje te isha dot nihem me mir
Dot shetisja rrugve te qytetit tim shum me lir
Sme mungin as gje asgje sme pengon
Me mungon dashurija per vendin tim
Qe ktu askund sun po e gjoj

Nuk jom fanatike qe te mallkoj ket shtet
Jam shum mirnjohse qe gjeti per ne vend
Por ajo qe mua nuk po me pelqen sot
Pse te jem ketu per vite e mot

Sikur sot te shetisja ne qytetin tim
Dot ndihesha me bukur se sa ktu ne mergim
Por ja keshtu e ka jeta e duhet pajtuar
Aty kut jetosh ndjehu e gezuar

Optimiste jom se nje dit dot behet mir
Te kthehem ne qytetin tim ku ndihem me lir
Qyteti im i dashur kurr ste kam harruar
Me dashuri te madhe per ty kam me jetuarMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poeziii   Tue Nov 20, 2012 5:29 am

Vdeksha per ty

O kurrë unë dritë mos pafsha,
u shkrifsha si fluskë dëbor
ne mbetsha pa dalë me ty,
pa te fol e me ta prek ate dor

Jo jo pa ty mos jetofsha,
u digjsha ne ferr e pa shpresë,
ne mbetsha pa shijue ngrohtesin tënde
pa te dasht, pa te prekë sdo te vdesë!

O kurrë qetësi mos paqa,
mos i gjetsha kurrë vetes vend,
pa shijue buzeqeshjen tende,
pa te prek ne krahërorin tend.

O vdeksha ne prehrin tend,
u bëfsha unë tokë për TY,
mos i gjetsha kurrë vetes vend,
në vdeksha pa te pa me sy!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poeziii   Wed Nov 21, 2012 8:04 am

vetem per ty

Nen heshtjen e nates per ty po mendoj
jan ca fjal shpirti qe ne ket flet per ty po i shkroj
kurr ne mendje sme kishte shkuar
se me ty do te isha e dashuruar
un te dua ty..me gjith shpirt te dashuroj
te dua aq shum saqe edhe ne enderra te kerkoj
por je ti arsyeja qe kto vargje per ty i shkruaj
e di se nuk jam djal i enderrave te tua
e di se ti as qe don te dish per mua
e di se jan shpresa te kota qe un per ty po i mbaj
qe te dashuroj nuk kom faj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poeziii   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poeziii

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum