www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Plagoset deputeti Petar Miletiç

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Plagoset deputeti Petar Miletiç    Mon Jul 05, 2010 11:02 pmËshtë plagosur sot në Mitrovicë, deputeti i Parlamentit të Kosovës, Petar Miletiq, derisa po dilte nga shtëpia e vet. Njoftohet se ngjarja ndodhi rreth orës tetë të mëngjesit, në pjesën veriore të qytetit. ...


Deputeti Miletiq, nënkryetar i Partisë Liberale Serbe, i cili banon në Mitrovicë, është qëlluar me armë zjarri nga persona tash për tash ende të paidentifikuar, dhe ka marrë plagë në këmbë. Këtë e konfirmoi, zëdhënësi rajonal i Policisë së Kosovës, Besim Hoti.

Incidenti ndodh vetëm pak ditë nga incidenti i së premtes në Mitrovicë, ku një qytetar humbi jetën dhe dhjetë të tjerë u plagosën si pasojë e një shpërthimi, gjatë një proteste të serbëve kundër hapjes së zyrës për regjistrim civil të qeverisë së Kosovës.

Ndërkoh Kryeministri Hashim Thaçi, ka kërkuar nga autoritetet në Serbi që të distancohen nga veprimet e dhunshme dhe nga sulmuesit ndaj deputetëve të Kosovës. Ai edhe një herë arsyetoi para legjislativit vendimin e Qeverisë së Kosovës për hapjen e Zyrës Civile në Veri të Mitrovicë, si kushtetues dhe të domosdoshëm.

Ndërsa kryekuvendari Jakup Krasniqi ka kërkuar angazhim të mekanizmave përkatës për mbrojtjen e kushtetutshmërisë.

Zbardhjen e rastit dhe vendosjen e kushtetutshmërisë në atë pjesë e kanë kërkuar edhe shefat e grupeve parlamentare.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Plagoset deputeti Petar Miletiç

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum