www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Termet 4.6 ballësh, 15 kilometra larg Elbasanit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Termet 4.6 ballësh, 15 kilometra larg Elbasanit   Sun Jul 11, 2010 1:18 amElbasan, 10 korrik - Lëkundje të forta nga tërmeti janë ndjerë pak pas mesnatës, të shtunë, në gjithë Shqipërinë e Mesme. Instituti Sizmiologjik ka regjistruar lëkundje të forta me magnitudë prej 4.6 shkallësh të Rihterit. Sipas sizmiologut Rrapo Ormëni, lëkundjet kanë zgjatur për 3-4 sekonda. Intensiteti i lëkundjeve ka qenë deri në 6 ballë dhe është ndjerë fuqishëm në Elbasan, në Tiranë dhe në Durrës, por edhe në disa qytete të tjera.
Lëkundjet kanë shkaktuar panik tek qytetarët e kryeqytetit, të cilët kanë dalë jashtë banesave të tyre. Sizmiologu Rrapo Ormëni, informoi gjatë orëve të natës se epiqendra e tërmetit ishte 15 kilometra në veriperëndim të Elbasanit, në fshatin Shëngjin, në të djathtë të rrugës Tiranë- Elbasan.
Shefi i emergjencave civile të Elbasanit, ka deklaruar se kishte vënë kontakt me kryetarin e komunës dhe është njoftuar se nuk ka pasur dëme materiale në fshatin Shëngjin, ku ishte epiqendra e tërmetit. Edhe prefekti i Qarkut të Tiranës, Keltis Kruja, ka konfirmuar se nuk ka të lënduar dhe dëme materiale.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Termet 4.6 ballësh, 15 kilometra larg Elbasanit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum