www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Holandë-Spanjë finalja spektakolare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Holandë-Spanjë finalja spektakolare   Sun Jul 11, 2010 11:20 pmJOHANESBURG- Holanda dhe Spanja do të ndeshen të dielën në orën 20.30 në stadiumin Soccer Siti në finalen e madhe të Kupës së Botës. Nën drejtimin e anglezit Hauard Ueb dy skuadrat europiane do të diskutojnë për herë të parë mes tyre trofeun më të rëndësishëm të botës së futbollit. Specialistët e kanë quajtur këtë finale si një fitore të futbollit të bukur ndaj atij skematik, duke qenë se Spanja e Holanda janë nga skuadrat e vetme që japin spektakël në fushë. Spanja në këtë Botëror ka konfirmuar atë çfarë bëri në Europianin e vitit 2008: presing konstant, një formë atletike të shkëlqyer dhe mbi të gjitha një qarkullim topi të jashtëzakonshëm. Merita për këtë u shkon palexhatorëve të Barcelonës, një thesar që Del Boske i shtoi shpejtësinë e Serxho Ramos, regjinë e Ksabi Alonsos dhe sigurinë e Iker Kasijas. Ndoshta do të flitej edhe për potencën e Fernando Torres, por për momentin sulmuesi i Liverpulit nuk është se ka treguar ndonjë gjë të madhe. Pikërisht Torres është dyshimi më i madh për finalen, dhe ndoshta ai do të qëndrojë sërish në stol ashtu si në takimin me Gjermaninë, për t’i lënë vend Pedros.
Por, nëse në shtëpinë e Spanjës ekziston të paktën një dyshim në lidhje me formacionin që do të zbresë në fushë, tek Holanda çdo gjë duket e kristalizuar. Do të rikthehet nga skualifikimi Van Der Viel, që do të zërë vendin e tij në mbrojtje në vend të Bularuz. Në mesfushë, do të rikthehet De Jong, partneri i Mark Van Bomel në digën që mbron prapavijën holandeze. Përsa i përket sulmit, çdo gjë është e paracaktuar. Van Persi do të jetë pika e referimit, Shnajder do të luajë në qendër pas tij, ndërsa Kajt dhe Roben në krahë. E megjithatë, problemi i holandezëve është portieri Stekelenburg, i cili ka një dhimbje në fundshpinë dhe është në rrezik për të luajtur. Finalja mes Spanjës dhe Holandës do të jetë ndeshja e fundit e kampionatit botëror, që nisi më 11 qershor në Johanesburg të Afrikës së Jugut. Turneu afrikan dhuroi emocione të shumta, ndërsa trofeu do t’i shkojë një skuadre që nuk e ka fituar asnjëherë më parë. Po ashtu, është hera e parë që një skuadër e europiane triumfon jashtë kontinentit të vjetër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Holandë-Spanjë finalja spektakolare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum