www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sejdiu: Institucionet t’i përmbushin kushtet për integrime euroatlantike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Sejdiu: Institucionet t’i përmbushin kushtet për integrime euroatlantike    Mon Jul 12, 2010 9:11 pmPresidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, tha se është angazhuar fuqishëm për zhvillimin e vendit dhe njohjen ndërkombëtare. Në fjalimin vjetor para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, presidenti Sejdiu kërkoi nga të gjitha institucionet që të shtojnë veprimet për përmbushjen e kushteve për integrimet euroatlantike.
Ai tha se Kosova për dy vjet e sidomos në vitin e fundit ka bërë shumë që shteti më i ri në botë të përparojë në të gjitha aspektet. Sejdiu tha se gjatë peiudhës njëveçare Kosovën e kanë njohur disa shtete, ka bërë përparim ekonomik, dhe ka vënë marrëdhënie të mira me shumë shtete anekënd botës.

Ai tha se për pavarësinë e Kosvës dhe njohjen e saj nga më shumë shtete duhet të angazhohen të gjithë. Presidnti Sejdiu kërkoi nga deputetë dhe institucionet që të punohet më shumë në luftmin e krimit dhe korrupsionit, të forcohet ekonomia, ndërkohë që nga Komisioni Evropian kërkoi përkrahje që edhe Kosova të përfshihet në procesin e liberalizimit të vizave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Sejdiu: Institucionet t’i përmbushin kushtet për integrime euroatlantike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum