www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rinia ne Diaspor..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Rinia ne Diaspor..   Sun Nov 15, 2009 5:11 am

Cfar mendimi keni per rini ne diaspor.. din te jetojn apo sdin..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Sun Nov 15, 2009 11:36 pm

shum mir jetojne edhe din te jetojne mir

veq livdohen pak qe ne jemi qeshtu ne kemi pare kemi mercedesa e shum sene tjera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Mon Nov 16, 2009 9:52 pm

mentor_pr shkruajti:
shum mir jetojne edhe din te jetojne mir

veq livdohen pak qe ne jemi qeshtu ne kemi pare kemi mercedesa e shum sene tjeraPse mendojn se jetojn mire.. a ka mundsi naj shembull..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Tue Nov 17, 2009 6:41 am

Kesulkuqe shkruajti:
mentor_pr shkruajti:
shum mir jetojne edhe din te jetojne mir

veq livdohen pak qe ne jemi qeshtu ne kemi pare kemi mercedesa e shum sene tjeraPse mendojn se jetojn mire.. a ka mundsi naj shembull..?
Ndoshta mentori epat ne gjera materiale por sdo te thot se tash jan krejt gati njesoj me shum rendsi ka me pas zemer ..se tjeter qka ata lloj tipa qe ka cek mentori nuk emohoj qe ska ka prej nga 2 gjinit por jan te pakt ...dmth ksi lloj njerz ka dhe atje dhe ektu kurr sduhet ti perfshim te gjith per diqka qe nuk edijm....

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Tue Nov 17, 2009 8:34 am

Kesulkuqe shkruajti:
mentor_pr shkruajti:
shum mir jetojne edhe din te jetojne mir

veq livdohen pak qe ne jemi qeshtu ne kemi pare kemi mercedesa e shum sene tjeraPse mendojn se jetojn mire.. a ka mundsi naj shembull..?

flm per temen

mendoj se jetojne mir se edhe vet kam jetu ne diaspor edhe e dy qysh eshte jeta atje edhe e di qysh jetojne

te gjitha jan atje asgje nuk te mungon pare ke punen e sigurt kerrin e mir jeten e qet te sigurt

si te kesh pare i ke te gjitha ato qe jetojne ne diaspor te gjith kan pare edhe jetojne pa porbleme hiq edhe din te jetojne se i kan te gjitha

ky ke mendimi jem edhe nuk e ndryshoje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mentor_pr
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 1698
Data regjis. : 26/10/2009
Age : 30
Location : ne ferizaj

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Tue Nov 17, 2009 8:38 am

bRuNneta shkruajti:
Kesulkuqe shkruajti:
mentor_pr shkruajti:
shum mir jetojne edhe din te jetojne mir

veq livdohen pak qe ne jemi qeshtu ne kemi pare kemi mercedesa e shum sene tjeraPse mendojn se jetojn mire.. a ka mundsi naj shembull..?
Ndoshta mentori epat ne gjera materiale por sdo te thot se tash jan krejt gati njesoj me shum rendsi ka me pas zemer ..se tjeter qka ata lloj tipa qe ka cek mentori nuk emohoj qe ska ka prej nga 2 gjinit por jan te pakt ...dmth ksi lloj njerz ka dhe atje dhe ektu kurr sduhet ti perfshim te gjith per diqka qe nuk edijm....


po neta flm per ket poste ashtu eshte siq po th ti ska diskutim ky eshte mindimi it
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Tue Nov 17, 2009 6:41 pm

mentor_pr shkruajti:
Kesulkuqe shkruajti:
mentor_pr shkruajti:
shum mir jetojne edhe din te jetojne mir

veq livdohen pak qe ne jemi qeshtu ne kemi pare kemi mercedesa e shum sene tjeraPse mendojn se jetojn mire.. a ka mundsi naj shembull..?

flm per temen

mendoj se jetojne mir se edhe vet kam jetu ne diaspor edhe e dy qysh eshte jeta atje edhe e di qysh jetojne

te gjitha jan atje asgje nuk te mungon pare ke punen e sigurt kerrin e mir jeten e qet te sigurt

si te kesh pare i ke te gjitha ato qe jetojne ne diaspor te gjith kan pare edhe jetojne pa porbleme hiq edhe din te jetojne se i kan te gjitha

ky ke mendimi jem edhe nuk e ndryshoje
Por paraja ste ben te lumtur per ti pas te gjitha ndonjeher fati eshte mbi te gjitha eh sa per probleme ku te shkojsh ka edhe cdo person ika problemte veta veq ska mbet mi tregu .... haha

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Mon Dec 21, 2009 12:06 pm

U prishi rinia krejt more shuni:D

Paii Shiqoni sipas mendimit tem Rinia Ne Diaspor jan me te cilivizuar dhe me te kulturuar se ketu ne kosov
E viset tjera shqiptare hmmmm...
Shtrohet pytja pse..:O
Sepse: Ketu ne kosov me ba me pa 1 qik me miniq khaaaa menihere kojshia pha a e pave more at kurven qiken e filanit qysh ish flliqnav krejt ish cullaka ish desh cullak hahahah mfalni po kjo veret asht:S
E ne diaspor kjo nuk ndodh osht normale kshtu qe duhet me ja nis me marr edhe ne at kultur Per me hij ne everop se tybe kshtu skem ku shkojm as mos ja nisni anej hiq hahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Thu Jun 03, 2010 8:46 pm

po kush din me jetu jeten e jeton qysh duhet...po mos i perfshini ne pergjithsi se asi nejrz ka edhe ne ks nuk asht e thane veq ne diaspor qy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Sun Aug 08, 2010 11:49 pm

Nje person qe esht rritur ne airin e lire, natyrisht qe jeton me ndryshe se sa nje person i cili ka qen i okupuar nga nje Rezhim Komunist.. Mendoj se Rinia ne Diaspor jan te shendosh.. Po flas per ne shtetin qe jetoj.. Askush nuk esht asimiluar per te qen ndokush tjeter se sa esht..

Un them se sduhet te ndryshuar traditat, por nuk esht e demshme te marrim si shembull kulturen e shteteve te tjer qe na ec drejt rruges se drejt.. Nuk dot thot se duhet bere tjeter Komb.. por te mirat tjav marrim si shembull tjeter shtetit.. Siq esht Shkollimi, Shkenca, Drejtsia, dhe mendimi i lire etj etj. Nuk esht ne pytje veshja apo gjestet qe sna kan hije.. Por flas per perparsin ne lemi te sukseshme..ky esht mendimi im..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Sat Aug 14, 2010 1:23 pm

Rinia në diasporë është dhmbje
Të rinjëtatje janë si zogj pa qerdhe.Në ambient të huaj,gjuhë dhe kulturë të huaj,traditë dhe shoqëri të panjohur.Si të tillë kanë rininë në peshojë.Asimilimi edhe mund të i gllabëroj,asimilimi nuk vjen me britma,vjen qetë dhe padiktueshëm,por pasojat ndihen me vonë.Megjithatë ku ka edukatë të shëndoshë familjare dhe të intektelektualëve të rrethit,vijim ne shkollat shqipe me mesim plotesues,rinia mund te i shpetoi asimilimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Blina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 683
Data regjis. : 26/11/2010
Location : Happy .

MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   Sat Dec 04, 2010 9:46 am

Vizitor shkruajti:
U prishi rinia krejt more shuni:D

Paii Shiqoni sipas mendimit tem Rinia Ne Diaspor jan me te cilivizuar dhe me te kulturuar se ketu ne kosov
E viset tjera shqiptare hmmmm...
Shtrohet pytja pse..:O
Sepse: Ketu ne kosov me ba me pa 1 qik me miniq khaaaa menihere kojshia pha a e pave more at kurven qiken e filanit qysh ish flliqnav krejt ish cullaka ish desh cullak hahahah mfalni po kjo veret asht:S
E ne diaspor kjo nuk ndodh osht normale kshtu qe duhet me ja nis me marr edhe ne at kultur Per me hij ne everop se tybe kshtu skem ku shkojm as mos ja nisni anej hiq hahahah


Shume kisha pas deshire qe t'a di se ku jeton ti e para ! dhe e Dyta ne Evrope nuk hysh me Miniqa , per tu futur ne mesin e Familjes te Bashkimit Evropjan duhesh t'i permbushish ca Standarde, ne permbushjen e standardve nuk perfshihet aty , Stili i veshjes !!!
Dhe ne disapor rinia Shqipetare i kan problemet e tyre...sic i ka dhe rina Shqipetare ne Vendelindje ndoshta keta te fundit pak me shume sepse jemi ne Tranzacion dhe keto jan vershtersit e perberjes te nje shetit te Ri... i / e Nderuar me vjen shume keq per ty qe nuk paske arrit te t'a Kuptosh titullin e temes .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rinia ne Diaspor..   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Rinia ne Diaspor..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Diaspora Shqipëtare-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum