www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Modeli i ri Volkswagen Jetta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Modeli i ri Volkswagen Jetta   Tue Jul 13, 2010 12:27 amPër dallim nga limuzinat e deritanishme kompakte nga Volkswagen, të cilat në fakt janë një lloj Golfi me bagazh limuzine, modeli i ri, gjykuar sipas fotografive, është zgjeruar në mes boshteve. Edhe më tutje ajo mbetet platforma e Golfit, mirëpo e zgjatur prapa për të pasur më shumë hapësirë për gjunjët e udhëtarëve.
ër dallim nga limuzinat e deritanishme kompakte nga Volkswagen, të cilat në fakt janë një lloj Golfi me bagazh limuzine, modeli i ri, gjykuar sipas fotografive, është zgjeruar në mes boshteve. Edhe më tutje ajo mbetet platforma e Golfit, mirëpo e zgjatur prapa për të pasur më shumë hapësirë për gjunjët e udhëtarëve.

Derisa presim për të dhënat zyrtare nga Volkswagen, mund të kënaqemi me supozime, prandaj pritet që Jetta e re do ketë një komplet motorësh me benzinë dhe naftë, prej atij me benzinë TSI ekonomik 1.2 litërsh, deri tek dylitërshi TDI me 140 KF.

Motori ekonomik me naftë në ofertë do të duhej të jetë 1.6 TDI me 105 KF, e motori më i fuqishëm me benzinë do të duhej të vinte në formë të 1.4-litërshit TSI me 122, respektivisht me 160 KF.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Modeli i ri Volkswagen Jetta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum