www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Xperia X8, celularë i lirë me Android

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Xperia X8, celularë i lirë me Android   Tue Jul 13, 2010 12:28 am

Duke pasur parasysh pikën më të ulët të shitjes, Xperia X8 nuk ofron të gjitha veçoritë si X10. Ai ka një ekran më të vogël 3.0 inç HVGA, ekran capacitive të ndjeshëm në prekje dhe një kamerë 3.2 megapikselëshe, që është mjaft e pafuqishme ndaj 8.1 megapikselave të X10-it.


Të mërkurën, Sony Ericsson shpalosi anëtarin e saj më të fundit në kuadër të familjes Xperia, Xperia X8.

Sony Ericsson nuk specifikoi ndonjë datë lansimi por tha se celualri i mençur me bazë në Android do të duhej të shitet për më pak se 200 euro (rreth 250 dollarë), dhe do t’u ofrojë konsumatorëve në Evropë një mundësi më të lirë dhe më të mirë ndaj Xperia X10 që kushton më shumë.

Duke pasur parasysh pikën më të ulët të shitjes, Xperia X8 nuk ofron të gjitha veçoritë si X10. Ai ka një ekran më të vogël 3.0 inç HVGA, ekran capacitive të ndjeshëm në prekje dhe një kamerë 3.2 megapikselëshe, që është mjaft e pafuqishme ndaj 8.1 megapikselave të X10-it.

Xperia X8,

Pajisja ende punon në platformën UXP të Sony Ericsson, së bashku me veçorinë Timescape.

Celulari përveç specifikave të lartpërmendura përkrahë edhe UMTS HSPA 800/1900/2100 si dhe WiFi, Bluetooth dhe A-GPS. Në të do të gjeni edhe Android, por në versionin 1.6, megjithëse pritet që Sony Ericsson të përcaktojë një mënyrë sesi ju dë përditësoni sistemin në Android 2.1.

Xperia X8 pritet të ofrohet në tregje të caktuar agjatë çerekut të tretë dhe do të ofrohet në kombinime të ndryshme me ngjyra të ndryshme.

Sony Ericsson gjithashtu ka prezantuar edhe dy celularë të rinj gjatë ditës së sotme. I parë është Yendo me Walkman që ka një ekran 2.6 inç QVGA TFT, ndërfaqe të shkëlqyer Walkman, FM Radio, port 3.5 mm për dëgjuese, dual-band GSM/EDGE, kamerë 2 megapikselëshe, etj.

I dyti me radhë është Sony Ericsson Cedar, që i përketë linjës GreenHeart dhe ka dizajn të mprehtë me materiale të ricikluara. Ai ka 84 gram dhe ofron quad-band GSM/EDGE, 3G me SDPA, 2 MP kamerë dhe përkrahje për rrjete sociale nga ekrani kryesor.

Edhe këta dy pritet të paraqiten në çerekun e tretë të këtij viti.(pcworld)
Xperia X8,

Xperia X8,Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Xperia X8, celularë i lirë me Android

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum