www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lenovo futet në lojën 3D me laptop të ri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Lenovo futet në lojën 3D me laptop të ri   Tue Jul 13, 2010 12:29 am“Lenovo është duke ndihmuar në vendosjen e një ure lidhëse për të sjellë tek konsumatorët një eksperiencë 3D të ngjashme me platformën e njohur familjare PC që mund të shikohet dhe përjetohet ku ata dëshirojnë”.
Lenovo padyshim që nuk dëshiron të humb hapin me rezolucionin 3D dhe gjatë ditës së sotme ka prezantuar një laptop të ri 3D që ka si synim gejmerët dhe adhuruesit e filmave.

IdeaPad Y560d ka një ekran 15.6 inç me rezolucion 1366 x 768 piksela, dhe mund të shikohet me syze të polarizuara. Ai bazohet rreth softuerit TriDef 3D të kësaj kompanie, që mundëson kthimin e imazheve dhe videove standarde në versione 3D.

“Gjersa teknologjia 3D ka qenë e pranishme për disa vite me radhë, ajo nuk ka qenë e gatshme për konsumatorët në shtëpi” tha Dion Weisler, zëvendës president i Lenovo për operacione të biznesit.

“Lenovo është duke ndihmuar në vendosjen e një ure lidhëse për të sjellë tek konsumatorët një eksperiencë 3D të ngjashme me platformën e njohur familjare PC që mund të shikohet dhe përjetohet ku ata dëshirojnë”.

Lenovo

IdeaPad Y560d ka një procesor Intel Core i3-330M si opsion standard, pastaj ka grafikë Intel HD, 250 GB HDD dhe DVD incizues të integruar. Procesorët tjerë janë gjithashtu në ofertë, ku përfshihet edhe Core i7-840QM me TurboBoost. Laptopi mund të konfigurohet me deri në 8GB RAM DDR3 dhe me HDD deri në 750GB.

Ekstra tjera përfshijnë një ATI Radeon HD5730 GPU me 1GB RAM, njësi Blu-ray dhe dalje HDMI. Ai do të ofrohet me altoparlantë JBL dhe sistem rrethues Dolby Home Theater.

Ai do të ofrohet në fund të muajit në kuadër të Lenovo.com me një çmim fillestar prej 1,199 dollarë.(pcworld)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Lenovo futet në lojën 3D me laptop të ri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum