www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpaloset Motorola ES400

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Shpaloset Motorola ES400   Tue Jul 13, 2010 12:30 am

Gjersa Motorola është shfrytëzuese e Google Android për celularët e saj të konsumatorëve të zakonshëm, kjo kompani ende do të vazhdojë partneritetin me Microsoft për pajisjet e saja që kanë si synim konsumatorët nga biznesi.
Zmadho pamjen,...

Motorola ka bërë të ditur gjatë ditës së enjte se do të lansojë një celular të ri të bazuar në softuerin e Microsoft dhe se operatori numër 3 në SHBA, Sprint do të jetë shitësi i celularit tek konsumatorët e bizneseve.

Gjersa Motorola është shfrytëzuese e Google Android për celularët e saj të konsumatorëve të zakonshëm, kjo kompani ende do të vazhdojë partneritetin me Microsoft për pajisjet e saja që kanë si synim konsumatorët nga biznesi.

Motorola ka prezantuar një pajisje të quajtur ES400 e cila do të paraqitet në shitje në shtator të këtij viti dhe do të bazohet në softuerin Windows Mobile 6.5 të Microsoft.

Përveç softuerit, Motorola ES400 do të ketë ekran 3 inç VGA, procesor 600 MHz, 256 RAM dhe 1GB ROM memorie, WiFi 802.11 a/b/g, Bluetooth, GPS, kamerë 3 megapikselëshe, etj.

Microsoft, që ka qenë duke humbur pjesëmarrje në tregun e softuerit ndaj Android të Google për celularë të konsumatorëve, ka theksuar se po planifikon një version të avancuar të softuerit Windows Mobile 6.5 për biznese më vonë gjatë këtij viti.

Ai do të bartë emrin Windows Embedded Handheld.

Motorola planifikon t’i avancojë celularët ES400 në versionin e ardhshëm, ka bërë të ditur një zëdhënës i kompanisë pa theksuar një datë për këtë avancim.

Vitin e ardhshëm Microsoft do të lansojë Windows Embedded Handheld me bazë në Windows 7, ka bërë të ditur Steve Ballmer në një deklaratë përmes videos në eventin e Motorola.(pcworld)

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Shpaloset Motorola ES400

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum