www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Paraqiten specifikat e para rreth Samsung Galaxy S Pro

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Paraqiten specifikat e para rreth Samsung Galaxy S Pro   Tue Jul 13, 2010 12:30 amSipas AndroidCentral, celulari është ende në fazën testuese kështu që këto specifika mund të ndryshojnë. Bazuar në raportin e tyre, celulari me tastierë rrëshqitëse QWERTY pritet të jetë një gjysmë inç më i shkurtë se Sprint Evo 4G, por do të jetë paksa më i trash.


Në internet janë paraqitur specifikat preliminare të modelit të radhës nga Samsung, Galaxy S Pro.

Sipas AndroidCentral, celulari është ende në fazën testuese kështu që këto specifika mund të ndryshojnë. Bazuar në raportin e tyre, celulari me tastierë rrëshqitëse QWERTY pritet të jetë një gjysmë inç më i shkurtë se Sprint Evo 4G, por do të jetë paksa më i trash.

Specifika tjera interesante përfshijnë taste të buta, trup të punuar nga plastika, 1 GHz Samsung/Intrinsity ARM Cortex-A8, ekran Super AMOLED që sjellë rezolucion prej 800 x 480 piksela, etj.

Ai do të ketë një ekran më të vogël se 4.3 inçëshi i Evo 4G, por do të jetë më i madh se 3.7 inçëshi i Nexus One. Gjithashtu do të ketë 512 MB RAM dhe 8.2 GB flash memorie, por përveç kësaj elementet tjera të ruajtjes së të dhënave nuk dihen.

Lista e specifikave vazhdon me WiFi, kamerë me 5 megapiksel që ofron aftësi për incizim 720p, kamerë të përparme VGA, port për SIM kartelë të dytë, WiMAX radio, etj.

Sipas të gjitha gjasave Galaxy S Pro pritet të punojë në platformën Android 2.1, dhe gjithashtu do të jetë i pari që do të bazohet me ndërfaqen e përditësiuar TouchWIz 3.0.

Mos të harrojmë të cekim se këto janë detajet e parë, kështu që data e paraqitjes dhe çmimi mbesin ende të panjohura.(pcworld)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Paraqiten specifikat e para rreth Samsung Galaxy S Pro

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum