www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nissan Juke ultra-kompakt crossover

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Nissan Juke ultra-kompakt crossover   Tue Jul 13, 2010 12:31 am

I dizajnuari në mënyre ekstravagante Juke në javën e parë në tregun japonez ka gjetur madje 1.300 blerës, që është 300 për qind më tepër sesa Nissan kishte parashikuar, shkruan revista ekonomike Nikkei.
Automjeti i ri ultra-kompakt crossover Juke i prodhuesit Nissan ndoshta nuk ka hasur në pëlqimin e kritikëve, mirëpo për këtë dizajni i tij i çuditshëm ka rezultuar me shitjen jashtëzakonisht të madhe në tregun vendor.

I dizajnuari në mënyre ekstravagante Juke në javën e parë në tregun japonez ka gjetur madje 1.300 blerës, që është 300 për qind më tepër sesa Nissan kishte parashikuar, shkruan revista ekonomike Nikkei.

Mirëpo 1.300 njësitë e para të shitura të Juke është vetëm një pjesë e tregimit, sepse supozohet që prodhuesi japonez ka pranuar porositë edhe për 5.296 njësi tjera.

Nissan Juke ultra-kompakt crossover

Megjithatë, testi i vërtetë për automjetin e vogël të dizajnuar çuditshëm vjen vetëm në vjeshtë kur Juke del në shitje në tregjet me kërkesa më të mëdha – evropian e amerikan.

Nissan ofron tre motorë nën kapakun e Juke. Motori 1.6 litërsh fillestar atmosferik me benzinë zhvillon 116 kuaj fuqi, derisa modeli i vetëm me naftë dhe turbo-mbushës prej 1.5 litrash jep 110 kuaj fuqi.

Modeli më ‘i flaktë’ është 1.6 litërshi me turbo-mbushës i cili në versionin e tij më të mirë zhvillon 190 kuaj fuqi dhe moment rrotullimi prej 250 Nm.
Nissan Juke ultra-kompakt crossover
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Nissan Juke ultra-kompakt crossover

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum