www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba prezanton Libretto W100

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Toshiba prezanton Libretto W100   Tue Jul 13, 2010 12:32 am

Libretto ka 2 ekrane multitouch dhe punon me Windows 7. Nga parametrat teknike i ngjan një Netbook-u me një procesor 1.2 GHz Pentium U5400, 2 GB DDR3 dhe harddisk Solid State 62 GB, SSD – Solid State Drive = hard disqe që nuk kanë motor dhe disk magnetik që rrotullohet, janë praktikisht si USB flash drive të mëdha. Ai ka gjithashtu një portë USB dhe një vend për kartat e memories microSD.Toshiba dje prezantoi mini laptopin e saj të ri Libretto W100. Kjo pajisje nuk mund të quhet me një emër që e përshkruan mirë. Nuk mund ti thuash as tabletë, as netbook, as laptop. Pra është një pajisje shumë interesante.

Libretto ka 2 ekrane multitouch dhe punon me Windows 7. Nga parametrat teknike i ngjan një Netbook-u me një procesor 1.2 GHz Pentium U5400, 2 GB DDR3 dhe harddisk Solid State 62 GB, SSD – Solid State Drive = hard disqe që nuk kanë motor dhe disk magnetik që rrotullohet, janë praktikisht si USB flash drive të mëdha. Ai ka gjithashtu një portë USB dhe një vend për kartat e memories microSD.

E veçanta e librettos është trupi i tij. Në pamje të parë ngjan si një netbook i zakonshëm, por kur e hap zbulon 2 ekrane multitouch nga 7 inch, secili të cilët mund të punojnë në mënyrë të pavarur nga njëri-tjetri, ose si zgjatime të njëri-tjetrit.

Kjo pajisje ka dalë në numër të kufizuar më shumë si për të testuar tregun me rastin e 15 vjetorit të serisë së parë të laptopave Toshiba. Laptopat kanë qenë edhe çelësi i suksesit i kompanisë Toshiba për një kohë të gjatë. Ajo ka qenë nga kompanitë para që kanë prodhuar lap topa dhe sigurisht më e suksesshmja në vitet e parë të këtyre pajisjeve.

Çmimi i Librettos W100 nuk është modest, ai kushton 1,100 $ që është shumë shtrenjtë si për një tabletë, ashtu edhe për një netbook.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Toshiba prezanton Libretto W100

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum