www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Apple lansoi " iphone 4"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Apple lansoi " iphone 4"   Tue Jul 13, 2010 12:33 am"Apple" dje publikoi se tashmë filloi porosia e rreth 600.000 paraprakisht telefonave të rezervuar "Ajfon", ndërsa gjigandi amerikan i telekomunikacionit ATT informoi se e anulon fillimin e shitjes së "Ajfon 4" në dyqanet e tyre për më 29 qershor, për shkak të "suksesit që e realizoi me sistemin e porosive paraprake".


Kompania informatike Apple sot e lansoi versionin e ri të telefonit celular "Ajfon" - Ajfon 4" në SHBA, Francë, Japoni, Britani të Madhe dhe Gjermani.

Lansimi i "Ajfon 4" shkaktoi rradhë të mëdha para dyqaneve të këtyre vendeve.

"Apple" dje publikoi se tashmë filloi porosia e rreth 600.000 paraprakisht telefonave të rezervuar "Ajfon", ndërsa gjigandi amerikan i telekomunikacionit ATT informoi se e anulon fillimin e shitjes së "Ajfon 4" në dyqanet e tyre për më 29 qershor, për shkak të "suksesit që e realizoi me sistemin e porosive paraprake".

Pritet që "Apple" sot të shesë një milion copë rekord nga versioni i ri i "Ajfon".

Modeli "Ajfon 4" ka ekran me rezolucion të madh, bateri të cilat mbajnë për një kohë më të gjatë dhe është më i shpejtë dhe më i hollë se modeli "Ajfon 3G".

Ai ka edhe softuer të ri OS, 512 megabajt RAM memorie, procesor A4 me mundësinë për përdorimin në të njëjtën kohë përdorimin e më tepër aplikimeve,funksionimin e fiziofonisë e cila ende është e kufizuar dhe video kamera me rezolutë të madhe. Performansat e "Ajfon 4" janë më të mira për 31 për qind në krahasim me preformansat e "Ajfon 3G".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Apple lansoi " iphone 4"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum