www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thaçi: Tadiqi të përkulet para viktimave që i bëri Serbia në Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Thaçi: Tadiqi të përkulet para viktimave që i bëri Serbia në Kosovë   Tue Jul 13, 2010 4:01 pm

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se Kosova mund të bisedoi me Serbinë për qështje etnike dhe ti zgjidhë ato sipas sipas standardeve perendimore, por paraprakisht ai kërkoi nga presidenti Tadiq që të përulet para viktimave të luftës në Kosovë siq bëri dje me viktimat e Srebrenicës.

Natyrisht se dëshirojmë të kemi raporte të fqinjësisë së mire edhe me Serbin si me të gjitha shtete tjera të rajonit dua t theksoi, nuk jan refuzuese për Prishtinën takimet për ti diskutuar qështjet etnike që kërkojnë zgjidhje një here e përgjithmonë në abzë të standardeve përendimore por apraprakisht presidenti Tadiq ashtu siq u përul dje në Srebrenicë, duhet të përulet edhe para viktimave dhe vrasjeve që i ka bërë shteti i Serbisë në Kosovë ti kërkoi falje popullit të kosovës institucioneve të kosovës botës demokratike por në të njejtën kohë i bashkangjitem mesazhit të lidershipit botëror drejtuarthirrjes për tadiqin që të arrestoi kriminelët e luftës siq është Mlladiqi sepse edhe mlladiqin në kryeqytetin e Serbisë të Lirë dhe perspective euroatlantike Serbia nuk mund të ketë. Kosova ka rrugen e vet integruese është kjo një rrugë e sigurt ne po dnertojmë shtet demokratik multiuetnik të mbështetur fuqismisht nga e gjithë bota demokratike, ka thënë kryeministri Hashim Thaçi.

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Thaçi: Tadiqi të përkulet para viktimave që i bëri Serbia në Kosovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum