www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rezeta Veliu imazh i Cherry Hill

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Rezeta Veliu imazh i Cherry Hill   Sat Jul 17, 2010 8:04 pmRezeta Veliu quhet imazhi i ri i stilistes së famshme Cherry Hill. Është 23 vjeçare e lindur në Prishtinë, por që ka disa vite që jeton në SHBA. Si modele nuk i zë vendi vend. Sa në Tokio, sa në Hong Kong e sa në Meksikë apo në Miami.

Rezeta ka qenë e pranishme në shumë kopertina të njohura atje. Inkuadrimin në botën e modelimit e fillon në vitin 2004. Më vonë ajo është paraqitur në një audicion të madh për modele dhe talente në Houston të SHBA-ve.

“Unë e fitova vendin për garat. Isha në mesin e 30 nga Houstoni. E përfaqësoja Texasin. Isha tepër krenare me veten time sepse menaxherja ime ishte përkrahësja ime më e madhe. Në të vërtetë mora shumë shpërblime”, tregon ajo.

Nga kjo kohë filluan ofertat e agjensioneve të modelimit nga Spanja, Italia, Japonia.

“Dëshira ime ishte që së pari të shoh Japoninë, saktësisht Tokion. Kjo ishte thyerja e akullit në profesionin tim”, thekson Rezeta. “Tani kam marrë ofertën në Florida, Miami Front Management”.

“Kam bërë shumë reklama, po për mua më të suksesshme janë ato për kompaninë e automobilave Honda, për kompaninë e telefonave celularë Verizon, NEXTEL, kam bërë Fashion TV për Mexico dhe shumë portada (faqe të para të magazinave)”.

Së fundi ajo është bërë imazh i stilistes shumë të njohur Sherri Hill së bashku me Tony Dovolanin. Rezeta është e fejuar me Peter Czischke, një djalosh që jeton në Mexiko.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Rezeta Veliu imazh i Cherry Hill

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum