www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mungesa e Ligjit për Prishtinën po shkakton dëme të mëdha

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Mungesa e Ligjit për Prishtinën po shkakton dëme të mëdha   Mon Jul 19, 2010 12:03 am
Mosmiratimi i ligjit për Prishtinën, po shkakton dëme të madha në menaxhimin e kryeqendrës dhe funksionimin e saj, tha sot në një takim me gazetar Besnik Tahiri, nga AAK. Sipas tij, po mungon vullneti politik dhe se fajtor janë koalicioni PDK-LDK....


Zvarritja e këtij Ligji, për dy vjet me radhë po shkakton dëm jo vetëm për banorët e Prishtinës, por edhe për grithë qytetarët e Kosovës, tha sot Besnik Tahiri, nga AAK.

”Jemi dëshmitar që kryeqendra e humbi një donacion rreth 14 milionë euro nga KE-ja që ka qenë e dedikuar për Qendrën e Rinisë”, tha ai. Sipas Tahirit, nuk është ky i vetmi donacion i humbur për Prishtinën.

Ai tha se nuk ka shpjegim përveçse tekeve dhe inateve politike dhe realisht dëmeve që i ka shkaktuar ky koalicion qeverisës vendit. ”Ne mendojmë se diku rreth 30 milion euro se paku është dëmi i mosmiratimit të këtij ligji në 2 vitet e fundit”, vlerëson Tahiri.

“Punimet në rrugët e Prishtinës kanë shkaktuar kaos në trafik, andaj AAK kërkon që Komuna e Prishtinës, të jetë aktive si në mbikëqyrjen e punëkryesve, ashtu dhe në cilëisin dhe ndërtimin e rrugëve” .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Mungesa e Ligjit për Prishtinën po shkakton dëme të mëdha

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum