www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Mon Jul 19, 2010 12:30 am

1- Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë këtë gjë.
2- Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga një zonë midis Tigrit dhe Eufratit.
3-Nëse vjen momenti për intimitet që në fillim të marrëdhënies, 78% e vajzave nuk pranojnë nëse nuk janë depiluar.
4- Vajzat feministe kërkojnë më shumë se të tjerat të kenë një marrëdhënie romantike.
5-Dy të tretat e njerëzve raportojnë se kanë rënë më shumë në dashuri me
dikë që kanë vite që e njohin, se sa me një të sapo njohur.
6- Njerëzit që tregojnë historinë e tyre të dashurisë e bëjnë këtë pasi mendojnë se procesi është jashtë kontrollit të tyre.
7- Dashuria nxit një efekt qetësues në trup dhe mëndje për të paktën një vit, gjë që ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.
8-Dashuria ka të njëjtin efekt në trup njësoj si edhe frika e madhe. Të
një person i dashuruar shfaqen të njëjtat simptoma si te një person që
ndjen një frikë të madhe - zmadhim të bebes së syrit, duar të
djersitura, dhe rritje të të rrahurave të zemrës
9- Skanimet e trurit kanë treguar se kur njeriu shikon foto të njeriut të zemrës, truri reagon menjëherë duke treguar dëshirë.
10- Vajzat e fisit Tivi në Pacifikun jugor martoheshin që në lindje.
11-Shërbimi "Detektori i dashurisë" i shpikur nga operatori telefonik KTF
supozohet se tregon seriozitetin e njeriut të dashur, nëse ai vërtet
është i ndershëm në atë që thotë. Telefoni analizon kordat e zërit për
të parë nëse ai flet me dashuri apo jo. Përdoruesi merr një analizë të
bisedës nëpërmjet një mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizën,
përqendrimin dhe ndershmërinë me të cilën ka folur personi tjetër në
linjë.
12- Rreth 11 për qind e grave kontrollojnë menjëherë "online"
për të parë të dhënat e një personi që e kanë takuar ose që presin ta
takojnë, kundrejt 7 për qind të meshkujve.
13- Me kalimin e kohës, partnerët tentojnë të kenë gjithmonë e më shumë të njëjtat sjellje.
14-Njerëzit tentojnë të kthejnë më shumë kokën në të djathtë se sa në të
majtë kur puthin dikë (65 për qind e njerëzve e kthejnë kokën në të
djathtë).
15- Tradita e unazës së fejesës ka ardhur që në shekullin
e 15-të, kur Duka Maximillian i Austrisë i dha një unazë të fejuarës së
tij Mary nga Burgundy.
16- Rreth 43 për qind e grave preferojnë që partnerët të mos tregojnë shenja "dashurie" nëse nuk janë të sigurt për një lidhje.
17-Njerëzit që sapo kanë rënë në dashuri tregojnë zvogëlim të hormonit
serotoninë, në nivele aq të ulëta sa dhe te një person i sëmurë.
18- Aeroporti Ndërkombëtar i Filadelfias mbahet si numri 1 për lidhjet e dashurisë gjatë kohës së pritjes.
19-Sipas një teorie matematike, ne duhet të takojmë shumë njerëz para se
të zgjedhim partnerin e përjetshëm. Sipas probabilitetit vetëm kështu
ka më shumë shanse për një çift të suksesshëm.
20- Mjekra e burrave rritet më shpejt kur ata mendojnë për seks.
21-Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit "Romeo dhe
Zhulieta", merr rreth 1000 letra çdo vit në adresë të Zhulietës, çdo
Valentin.
22- "Nëse një person refuzon një lidhje, personi bie edhe
më shumë në dashuri me atë person që nuk e ka pranuar", thotë Helen
Fisher autor i librit "Pse dashurojmë". Pjesët e trurit që aktivizohen
kur ne jemi të gëzuar vazhdojnë të mbeten aktive.
23- Ka një arsye pse ndodhin romancat në zyrë. Rënia në dashuri është shumë e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetësia, afërsia dhe romanca.
24- Një në pesë marrëdhënie dashurie afatgjata ndodhin pasi njëri nga partnerët është i përfshirë në të.
25- Një marrëdhënie romantike i bën të dy partnerët të lumtur. Sa më afër ndihemi, aq më të lumtur jemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Mon Jul 19, 2010 12:38 am

25- Një marrëdhënie romantike i bën të dy partnerët të lumtur. Sa më afër ndihemi, aq më të lumtur jemi. .
_________________________________________________________________________
- Aeroporti Ndërkombëtar i Filadelfias mbahet si numri 1 për lidhjet e dashurisë gjatë kohës së pritjes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mr.Dream
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 575
Data regjis. : 02/07/2010

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Mon Jul 19, 2010 1:09 am

22- "Nëse një person refuzon një lidhje, personi bie edhe
më shumë në dashuri me atë person që nuk e ka pranuar", thotë Helen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Mon Jul 19, 2010 1:10 am

Mr.Dream shkruajti:
22- "Nëse një person refuzon një lidhje, personi bie edhe
më shumë në dashuri me atë person që nuk e ka pranuar", thotë Helen

Kjo ishete edhe per mua qe me pelqej ma shumm edhe po pajtohna une me qet fakt valla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Mon Jul 19, 2010 5:32 am

25- Një marrëdhënie romantike i bën të dy partnerët të lumtur. Sa më afër ndihemi, aq më të lumtur jemi.

qekyy tybee

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Mon Jul 19, 2010 5:33 am

Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga një zonë midis Tigrit dhe Eufratit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
CeLuShi
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 3086
Data regjis. : 24/10/2009
Age : 29

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Tue Jul 20, 2010 5:25 am

25- Një marrëdhënie romantike i bën të dy partnerët të lumtur. Sa më afër ndihemi, aq më të lumtur jemi.
qekjo mas shumti


1- Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë këtë gjë. edhe kjo pom pelqen se po jetojsha 5 vjet me shum se gruja uhauhauha :P
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
CeLuShi
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 3086
Data regjis. : 24/10/2009
Age : 29

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Tue Jul 20, 2010 5:30 am

fakt i gjal eshte ky haha

5-Dy të tretat e njerëzve raportojnë se kanë rënë më shumë në dashuri me
dikë që kanë vite që e njohin, se sa me një të sapo njohur.

9- Skanimet e trurit kanë treguar se kur njeriu shikon foto të njeriut të zemrës, truri reagon menjëherë duke treguar dëshirë.
kjo tash mpelqeka haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Wed Aug 11, 2010 12:26 am

5-Dy të tretat e njerëzve raportojnë se kanë rënë më shumë në dashuri me
dikë që kanë vite që e njohin, se sa me një të sapo njohur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
luani
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 6389
Data regjis. : 16/01/2010
Location : Veq per ty lundroj....

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Thu Aug 12, 2010 5:59 pm

20- Mjekra e burrave rritet më shpejt kur ata mendojnë për seks.

Qikjo duhet me qen e vertet se dy heer ne dite po duhet mu rrue hahahaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Thu Aug 12, 2010 10:22 pm

luani shkruajti:
20- Mjekra e burrave rritet më shpejt kur ata mendojnë për seks.

Qikjo duhet me qen e vertet se dy heer ne dite po duhet mu rrue hahahaa

:haha: :haha: spo ki qka mendon ti aa :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Thu Aug 12, 2010 11:02 pm

- Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga një zonë midis Tigrit dhe Eufratit.

une e pata shkrue kete keng maspari :haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Fri Aug 13, 2010 12:15 am

Mergimtari shkruajti:
- Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga një zonë midis Tigrit dhe Eufratit.

une e pata shkrue kete keng maspari :haha: :haha:

sa vjet i pate ti qe shkrove kengen :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    Sat Aug 14, 2010 2:22 pm

nr.1
do te puth shume nga se dua te jetoj 5 vite me teper
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cili Fakte rrethe dashuris po ju pelqen

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum