www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
HOPE

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë Empty
MesazhTitulli: Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë   Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë EmptyTue Jul 20, 2010 8:35 pm

Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë 19-comar-24

Utah, 19 korrik - Një grua në Utah të SHBA-së u ngjiz me dy fëmijë, por jo binjakë. Angie Cromar, 34 vjeçe ka ngelur dy herë shtatzënë në një javë.
Amerikania 34-vjeçare është lindur me një sëmundje të rrallë e quajtur didelfot. Kush vuan nga kjo lloj sëmundjeje ka dy mitra.

Gjatë lindjes së dy fëmijëve të parë gruaja nuk ka pasur problem të tillë.
Por, këtë herë, së pari u ngjiz me fëmijën e parë dhe pas një jave është fekonduar dhe mitra tjetër duke ngelë shtatzënë për herë të dytë.
Ishte i pari mjeku që bëri njoftimin, pasi vuri re se që të dy fetuset kishin faza të ndryshme zhvillimi: njëri ishte pak më i zhvilluar se tjetri. "Unë jam shtatzënë 6 javë dhe 1 ditë në njërën mitër dhe 5 javë e 4 ditë në tjetrën" - tha me krenari nëna e ardhshme përpara gazetarëve lokalë.

"Nuk mendoj se ka më shumë se 100 raste të tilla në botë" - thotë Dr. Terry, gjinekologu i gruas - "Ishte një surprizë e madhe për mua kur zbulova këtë dopio shtatzëni. Angie bën pjesë në këtë grup të vogël, ku probabiliteti i një shtatzënie të tillë është një në një milion", transmeton NOA.
Cromar punon si infermiere në maternitet, dhe e di mirë se cilat mund të jenë rreziqet për fëmijën që është fekonduar më vonë.
"Unë jam pak nervoze, sepse nuk di saktësisht se çfarë do të ndodhë, edhe pse në të njëjtën kohë jam e ngazëllyer se do të sjell në jetë dy fëmijë të mrekullueshëm", -përfundon Angie.
Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë Index
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Mbetet shtatzënë me dy fëmijë, por jo binjakë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Britanikja lindë binjakë të ndryshëm
» Pensionistja 60 vjeçe nga Kina lindi binjakë
» Motrat binjake lindin foshnjet në të njejtën ditë
» Ciljeta Xhilaga: Per 2011-en, dua binjake
» Elefanti lind binjake meshkuj
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum