www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hyseni nis fushatën për njohje në 121 shtete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Hyseni nis fushatën për njohje në 121 shtete   Sun Jul 25, 2010 12:00 amPrishtinë, 24 korrik – Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Skender Hyseni ka paralajmëruar se do të dërgojë në 121 shtete të botës kërkesa për njohje zyrtare të pavarësisë së Kosovës, transmeton agjencia amerikane e lajmeve AP.

“Mendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë ka krijuat një kontekst krejtësisht të ri dhe, në përputhje me këtë, unë tashmë e kam nisur fushatën e re për të animuar vendet që ende nuk e kanë njohur Kosovën”, deklaroi shefi i diplomacisë sonë për AP.

Hyseni paralajmëroi se këtë vikend do të qëndrojë në SHB, ku do të ketë rreth 60 takime me përfaqësues të shumë vendeve në përpjekje për të shtuar numrin e njohjeve para debati në Asamblenë e Përgjithshme të KB-ve që mbahet në shtator.

Agjencia përkujton se pavarësinë e Kosovës deri tashti e kanë njohur 69 shtete.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Hyseni nis fushatën për njohje në 121 shtete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum